RING, 14k guld, vikt ca 4,5 g
RING, 14k guld, vikt ca 4,5 g
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
HÄNGSKÅP, skuret och bemålat trä, 1980-/90-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
MOCCASKEDAR, 12 st, silver, MEMA, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est600 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, 1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
RINGAR, 2 st, 18k vitguld, briljantslipade diamanter, tot vikt ca 5,2 g
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
ENSTENSRING, 18k guld och vitguld, mindre briljantslipad diamant, tot vikt ca 3,8 g
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
PIANOBÄNK, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est300 SEK
COLLIER, 5 st, bijouteri
COLLIER, 5 st, bijouteri
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, osignerad
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SCARF, siden, "Les Muserolles", Hermés, Frankrike.
Final bid950 SEK
Est1,500 SEK
ARMBAND, 14k guld, med turkoser, tot vikt ca 16 g
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
TESERVIS, 3 del, tenn, GAB, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CHIFFONJÉ, nyrenässans, sent 1800-tal
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par 18k guld, med gröna stenar, tot vikt ca 1,6 g
Final bid700 SEK
Est800 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Kosta Boda
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 4,2 g
Final bid1,700 SEK
Est2,500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, alabaster, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, på socklar, gjutjärn, samtida
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
FAT, 2 st, silver, tot vikt ca 48 g
Final bid150 SEK
Est300 SEK
VAS, tenn, art déco, 1920-/30-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
ARMBANDSUR, 14k guld, Certina, 1990-tal
Final bid2,600 SEK
Est2,000 SEK
VÄGGLAMPETT, mässing, Metallslöjden Gusum, 1988
Final bid1,500 SEK
Est800 SEK
PÄRLCOLLIER, 2 st, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est800 SEK
OMEGA, 2 st damarmbandsur, "Seamaster samt Ladymatic", 1900-talets mitt
Final bid850 SEK
Est600 SEK
VÅG, Eskilstuna, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est300 SEK
PIERRE FORSELL, 1 par lampetter, mässing, "Pendel", Skultuna, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est500 SEK
SKEPPOR, 2 st, porslin, Geo Wide, Deco Hälsingborg, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
FOERSOM OCH HIORT-LORENZEN, fåtöljer, ett par "EJ40", Erik Jørgensen Møbelfabrik AS, Danmark
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, Frankrike, 1800-talets andra hälft
Final bid2,600 SEK
Est5,000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, persisk, semiantik/antik, ca 300 x 130 cm
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
TAKKRONA, mässing, nutida
TAKKRONA, mässing, nutida
Final bid350 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, Omega, dam, 1900-talets mitt
Final bid1,200 SEK
Est1,500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Final bid400 SEK
Est300 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtöljer, 1 par, ''Rondino'', samtida
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
FÄLLSTOL, 1900-/2000-tal
FÄLLSTOL, 1900-/2000-tal
Final bid300 SEK
Est300 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 3", &Tradition
Final bid400 SEK
Est600 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 3,4 g
RING, 18k guld, vikt ca 3,4 g
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
ARMRING, 18k guld, vikt ca 13,4 g
Final bid5,800 SEK
Est6,000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est800 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1700-/1800-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, glas, Signe Persson Melin, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, sannolikt 1900-talets första hälft, tot vikt ca 2,3 g
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
LEIF LILJEBLAD (född 1950), olja på duk, signerad och daterad -87
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, total vikt ca 8 g
Final bid2,600 SEK
Est2,500 SEK