TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi, Göteborg 1959
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
SNAPSGLAS, 8 st, glas, Iittala, Finland
Final bid250 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
RING, 18k guld, vikt ca 6 g
Final bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
PIEDESTAL, förgylld och bronserad, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BERTIL WIDBRANT (1914-1988), olja på duk, signerad och daterad -53
Final bid200 SEK
Est500 SEK
MATTA, Kelim, galleri, ca 305 x 82 cm
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
COLLIER OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt förgyllt silver, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
EDVIN OLLERS, vas, tenn, Stockholm, 1950
Final bid1,100 SEK
Est600 SEK
GAME & WATCH, Donkey Kong JR, Nintendo
Final bid350 SEK
Est500 SEK
HERTHA BENGTSSON, dosa, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
GUNILLA MANN (född 1947). färglitografi, signerad och numrerad IV/XXV
Final bid900 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
GUNNAR NYLUND, 2 del, stengods, Rörstrand, signerade
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Profim, 2000-tal
SNURRFÅTÖLJ, Profim, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SNURRFÅTÖLJ, Profim, 2000-tal
SNURRFÅTÖLJ, Profim, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BORDSTELEFON, Televerket Stockholm, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BRICKOR, 3 st, nysilver, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
FLAKONG, kristall, sannolikt Mona Morales Schildt, Kosta, sigerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BALJA, zink, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SERVERINGSBESTICK, 4 del, silver, bla 1978, tot vikt ca 175 g
Final bid950 SEK
Est500 SEK
SOCKERSKRIN OCH GRÄDDKANNA, silver, tot vikt ca 259 g
Final bid1,400 SEK
Est1,200 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 8 g
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
GAME & WATCH, Climber, Nintendo
Final bid1,400 SEK
Est500 SEK
GAME & WATCH, Gold Cliff, Nintendo
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
GLASBLOCK, "Aquarium", sannolikt Murano, Italien, 1900-talets andra hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
BORDSSTAFFLI, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
TAKLAMPA, glas, funkis, 1930-/40-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
FÅTÖLJ, Michael Sodeau, "Oyster", Offecct, 2000-tal
Final bid750 SEK
Est1,000 SEK
OLLE NORDBERG (1905-1986), olja på duk, signerad
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
BORDSUR, sten, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est800 SEK
BANG & OLUFSEN. högtalare, 1 par,  Beovox C30, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
GULDSMYCKEN, 18k guld, vikt ca 10,5 g
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
RING, 23k guld, vikt ca 5,4 g
RING, 23k guld, vikt ca 5,4 g
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
SKÅL, glas, större modell, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKRIVSTOL, Martela, samtida
SKRIVSTOL, Martela, samtida
Final bid350 SEK
Est600 SEK
RING, 18k vitguld, med liten vit sten, med vikt ca 1 g
Final bid350 SEK
Est500 SEK
FLASKA OCH SNAPSGLAS, 8 del, glas, motiv av Lasse Åberg, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
COLLIER, 2 st, bl a sannolikt 1980-/90-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CORINNA WARM, taklampa, "Circus Medium", Innermost, samtida
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1900-tal, osignerad
Final bid150 SEK
Est300 SEK
PARAPLYSTÄLL, läderimitation, England, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est600 SEK
FIGURER, 5 st, lergods, tomtar, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KARL GRÖSSEL, figurin, stengods, monogramsignerad KG, Rörstrand
Final bid250 SEK
Est500 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK