HERGÉ: TINTINS ÄVENTYR, 20 vol, bla 1980-/90-tal
Final bid1,100 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 6 st, "Dolphin", Dan-Form, Danmark, samtida
Final bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
THOMAS HELLSTRÖM, figur, lergods, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SOFFA, 1900-talets början, rödmålat trä
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SERIESKRIFTER, ca 50 vol, bla Johan och Pellevins äventyr, Spirous äventyr, Johan Lotta och Jockos äventyr, Starke Staffans äventyr, 1980-/90-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, tot vikt ca 7,5 g
Final bid3,200 SEK
Est3,500 SEK
KISTA, ek, 1700-tal
KISTA, ek, 1700-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 51 del, rostfritt stå och teak, Ed Wüsthof Solingen Tyskland, 1900-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est800 SEK
FÅTÖLJ, Johanson design, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
LYKTA, keramik, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Final bid700 SEK
Est800 SEK
ARMBANDSUR, dam, Certina, 14k guld, 1900-talets mitt
Final bid900 SEK
Est800 SEK
PALL, "AWAB", 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili", 5970, Kartell
Final bid850 SEK
Est1,200 SEK
VIKING FORSBERG (1910-1994), provtryck, signerad och daterad -57
Final bid150 SEK
Est300 SEK
RYNO FRIEBERG (1920-2018), olja på duk, signerad och daterad 1960
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SERIETIDNINGAR, Kalle Anka, 1990-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SITTPUFF, Johanson design, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
GOLVLJUSSTAKE, smide, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, 2 st, miniatyrer, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ELSA SÖDERBERG, 10 st, miniatyrer, stengods, 1900-talets andra hälft, monogramsignerade
Final bid250 SEK
Est300 SEK
KORGSÄNG, 1900-tal
KORGSÄNG, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 6 st, mässing och malm, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 13 g
Final bid5,400 SEK
Est6,500 SEK
BROSCHER, 3 st, silver, delvis med markasiter, bla 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est500 SEK
JAMIE HAYON, taklampa "Formakami, JH 5", &Tradition
Final bid600 SEK
Est800 SEK
EMALJHINKAR, 2 st, bla Kockums, 1900-talets första hälft
Final bid350 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, tot vikt ca 5 g
Final bid2,000 SEK
Est2,500 SEK
ROTARBETEN, 8 del, 1900-tal
ROTARBETEN, 8 del, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est300 SEK
JUHLS, brosch, silver, Kautokeino, Finnmarksvidda Norge, 1900-talets sista kvartal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
SKÅLAR, 3 st, snidat trä, 1900-tal, monogramsignerade
Final bid450 SEK
Est600 SEK
TORE SUNNA (1942-2006), dosa, renhorn, signerad
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
SKÅLAR, 2 st, snidat trä, med slevar, monogramsignerade och daterade 60
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KÅSOR OCH SLEV, bla masurbjörk, snidade, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
 LARS PIRAK (1932-2008), akvarell, signerad
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
SPÅNBRICKOR OCH ASK, 1970-/80-tal, olika signaturer bla Eskil Naalisvaara
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SLÖJDARBETEN, snidat trä, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
 ORDFÖRANDEKLUBBA, sameslöjd, masurbjörk och renhorn, 1900-talets andra hälft
Final bid1,300 SEK
Est500 SEK
KARL-ERIK TORSSELL, collier, tenn, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
NÄVERSLÖJD, 10 del, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SAMEARBETEN, 6 del, renhorn, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est500 SEK
VÄSKA, sameslöjd, skinn, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est300 SEK
OLLE ERIKSSON (född 1939), olja på duk, signerad
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
ARMBANDSUR, Hellas, stål, manuellt urverk, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KORG, rotting, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est300 SEK
HUNDSLÄDE, 1900-tal
HUNDSLÄDE, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
HUNDSLÄDE, 1900-tal
HUNDSLÄDE, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK