LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokokostil, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid2,200 SEK
Est800 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, Sporrong, 1900-/2000-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
TAKPLAFOND, kristall, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
ARMBANDSUR, Svalan Sportsman, stål, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing, sk skomakarlampa, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est600 SEK
MATHIS NORLING, ljusstakar, 1 par, tenn, 1844
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BORDSUR, mässing, Metallslöjden Gusum 1987
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SILLBURKAR, 2 st, porslin, Deco Hälsingborg, 1950-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets första hälft
Final bid550 SEK
Est600 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skålfat, stengods, Rörstrand, signerat
Final bid500 SEK
Est500 SEK
FIGURER OCH YTTERFODER, 3 del, lergods, bl a 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
GUNNAR NYLUND, 2 st, skålar, stengods, Rörstrand, monogramsignerade
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, Tateossian, London, guldpläterade
Final bid550 SEK
Est500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, gjutgods, sent 1800-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
RAYMOND WEIL, armbandsur, gulddoublé, 1900-/2000-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
SAMLING LEKSAKER, 12 st, med vägghylla, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, ring, 18k guld, Norrköping, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4,4 g
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
HAJIME SORAYAMA (född 1947 Japan), skulptur, "Shark", 2020
Final bid5,000 SEK
Est8,000 SEK
 OIVA TOIKKA, 6 st assietter, "Kastehelmi", Iittala, Finland
Final bid300 SEK
Est500 SEK
VAS, glas, 1900-/2000-tal
VAS, glas, 1900-/2000-tal
Final bid400 SEK
Est800 SEK
STIG LINDBERG, fat, keramik, Studio Gustavsberg
Final bid400 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ARMBAND OCH BROSCH, silver, med markasiter, bla 1960-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SUPSKED, silver, Göte Persson, Vilhemina 1964, vikt ca 11 cm
Final bid300 SEK
Est300 SEK
GUNILLA SCHEUTZ (1899-1972), pastell, signerad
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KLOCKKEDJA, 18k guld, vikt ca 12,5 g
Final bid5,200 SEK
Est6,000 SEK
MUGGAR, VAS OCH GLAS, 8 del, glas, handmålad dekor, tidigt 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, bronserad, 19/2000-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
LOUNGESTOL, 2000-tal
LOUNGESTOL, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL OCH SPEGELLAMPETTER, 1 par, tenn, sannolikt 1930-/40-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
KANDELABER, mässing, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 14,3 g
Final bid6,000 SEK
Est6,500 SEK
SVEN KASK (född år ?), olja på panå, signerad och daterad 86
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PRESSGLAS, 11 del, turbinglas, bl a Reijmyre glasbruk
Final bid300 SEK
Est500 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est1,200 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18/23k guld, tot vikt ca 16,6 g
Final bid7,000 SEK
Est8,000 SEK
GUNNAR SVENSSON, träfigur, snidad och bemålad, signerad och daterad 1998
Final bid100 SEK
Est300 SEK
DAMARMBANDSUR, 18k guld, Helima, tot vikt ca 19 g
Final bid6,000 SEK
Est5,000 SEK
SKÅL OCH SKÅLFAT, 12 st, pressglas, sk turbinglas, Reijmyre glasbruk
Final bid250 SEK
Est500 SEK
TORE DAVIDSSON, skål på fot, silver, Vilhelmina 1965, vikt ca 80 g
Final bid400 SEK
Est500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, skålfat, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FERMOB, bord, "Bistro", Frankrike, samtida
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, kristall, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FICKUR MED KEDJA, silver och gulmetall, Recta, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est500 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Final bid6,600 SEK
Est500 SEK
SÄNGBORD, 1950-/60-tal
SÄNGBORD, 1950-/60-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
BLOMBORD, England, 1900-talets slut
Final bid850 SEK
Est500 SEK
VITVINSREMMARE, 12 st, grönt glas, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est600 SEK