PETER J LASSEN, 2 st arkivskåp, Montana, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal, bronserad
Final bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
FICKUR, 14k guld, savonett, 1905, tot vikt ca 29 g
Final bid2,200 SEK
Est2,000 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, USA, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est2,000 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
BÄNK, furu, allmoge, 1800-tal
BÄNK, furu, allmoge, 1800-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Gemla, 1990-tal
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Final bid400 SEK
Est600 SEK
CARL MALMSTEN, 6 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Final bid5,800 SEK
Est7,000 SEK
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
TRÄDGÅRDSLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "21387 Blåklockorna", signerad AB MMF
Final bid2,000 SEK
Est2,000 SEK
GALLERSKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
HURTSSKRIVBORD, 1900-talets början
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
BÄNK, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi, signerad och daterad 1980
Final bid750 SEK
Est800 SEK
ARKIVSKÅP, ek, 1900-tal
ARKIVSKÅP, ek, 1900-tal
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
VÄSKA, textil av Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Final bid550 SEK
Est600 SEK
 RESEGRAMMOFON, "Polydor-Electrix", 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LOUIS VUITTON, resväska, Pegase 45
Final bid6,200 SEK
Est7,000 SEK
ARMBANDSUR, Hanowa, Swiss Military, stål, samtida
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
PALL, furu, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, 1960-/70-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
SKRIN, rotfanér, 1800-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SOFFGAVLAR, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
BORDSLAMPA, art nouveaustil, patinerat gjutgods, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft
Final bid5,000 SEK
Est7,000 SEK
MODELLSKEPP, "Stint", Bremen, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est600 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, patinerad metall, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
TALLRIKAR, 7 st, Kina, sannolikt 1800-tal
Final bid850 SEK
Est500 SEK
SAMLING KORTLEKAR, 1900-tal
SAMLING KORTLEKAR, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BYRÅ, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
Final bid750 SEK
Est600 SEK
KRYDDSNURRA, Digsmed, Danmark, 1960-tal
Final bid450 SEK
Est600 SEK
BOKHYLLA, England, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 1 par ljusstakar, mässing, Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
KRUS, 2 st, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
TIDNINGSSTÄLL, England, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
MASK, skuret och bemålat trä, afrikana, sannolikt 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est1,000 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 100 g
Final bid400 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 6 st, Johansson Design, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
HÄNGSKÅP, Krogenäs Möbler, Norge, 1900-/2000-tal
Final bid500 SEK
Est800 SEK
MATTA, rölakan, 1900-tal, ca 300 x 200 cm
Final bid6,000 SEK
Est300 SEK
MILAN VOBRUBA, 6 del, glas, Gusum, sannolikt 1980-/90-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), färglitografi, signerad och numrerad
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LOUIS VUITTON, plånbok, läder
LOUIS VUITTON, plånbok, läder
Final bid950 SEK
Est1,000 SEK