TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est300 SEK
KARMSTOL, Patrick Norguet och Alias, "Alias Kobi", Italien, samtida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
VINKANNA, glas och vitmetall, 1800-/1900-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SAMLING SK FILMISAR/IDOLBILDER, 1950-tal, bla Doris Day och Brigitte Bardot, samt autografer av bla Nils Poppe
Final bid450 SEK
Est300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 36 del, matservis, porslin, "Blå Blomster", 1900-talets andra hälft
Final bid3,200 SEK
Est4,500 SEK
TESIL, silver, GAB Stockholm 1953, tot vikt ca 54 g
Final bid100 SEK
Est300 SEK
ARMBANDSUR, guld på stål, Suter Automatic, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SAMLING PINS OCH MEDALJER, bla mässing och silver, 1900-tal
Final bid650 SEK
Est300 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, bla 1841, tot vikt ca 200 g
Final bid900 SEK
Est800 SEK
BORDSLAMPSFOT, Hovmantorp, 1960-/70-tak
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPINDELUR, Norton, London, 1700-/1800-tal
Final bid850 SEK
Est800 SEK
COLLIER, 18k guld, svenska stämplar JMP, vikt ca 14,5 g
Final bid6,000 SEK
Est7,500 SEK
WHISKYGLAS, 6 st, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KLACKRING, 18k guld, vikt ca 6,9 g
Final bid3,000 SEK
Est3,500 SEK
KONSTANTIN GRCIC, 3 st barstolar, "Miura", för Plank, Italien, samtida
Final bid500 SEK
Est800 SEK
SAMLING PORSLIN, 4 del, bla Dresden, Wallendorf, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
SIGILL, ETUI OCH HÄNGLÅS, tidigt 1900-tal, bla från Norrköpings spårvägar
Final bid100 SEK
Est300 SEK
FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, nr 772, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
HELJÄ LIUKKO-SUNDSTRÖM, relief, stengods, Arabia, Finland, signerad
Final bid250 SEK
Est500 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, mestadels 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 108 del, nysilver, modell Vasa, GAB, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est1,200 SEK
KARMSTOL, 1950-/60-tal
KARMSTOL, 1950-/60-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
KIKARE, 3 st, 1900-talets mitt
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BORDSLAMPA, glas, Kosta,1900-talets andra hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
VITVINSREMMARE, 9 st snarlika, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FICKUR, silver, 1900-talets början
Final bid200 SEK
Est500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tesi 1908, tot vikt ca 470 g
Final bid1,800 SEK
Est1,500 SEK
KARAFFER, 8 st, glas, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
 SNAPSGLAS, 6 st, glas, "Gustav III" Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est600 SEK
FICKUR, 18k guld, Alex Hünin, Genève, tot vikt ca 80 g
Final bid5,200 SEK
Est6,000 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est500 SEK
HÄNGE, agat och 18k guld, svenska stämplar 1940
Final bid100 SEK
Est300 SEK
AMIE STÅLKRANTZ LINDQVIST, flaska, glas, Mantorp, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
BESTICK,18 delar, bla Jernbolaget Eskilstuna.
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar, "Lilla Åland", Stolab 2015
Final bid4,400 SEK
Est5,000 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FÅTÖLJ, Arper, Italien, 2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
TAKLAMPA, mässing, 1940-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
SÅSSLEV OCH KOMPOTTSKED, silver, svenska stämplar 1935/1959, tot vikt ca 51 g
Final bid150 SEK
Est300 SEK
TAKLAMPA, blyglas, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
MINIATYRER I MONTERSKÅP, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est500 SEK
BJÖRN WECKSTRÖM, damarmbandsur, 18k guld, ”Pola Negri”, Lapponia, Helsingfors
Final bid12,000 SEK
Est15,000 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala
Final bid200 SEK
Est300 SEK
BARNDRAGSPEL, Hohner Mignon I, Tyskland, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
FÖRTJÄNSTMEDALJ, 18k guld, tot vikt inkl band ca 16 g
Final bid7,000 SEK
Est8,000 SEK