BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, silverlås, 1900-talets mitt
Final bid250 SEK
Est500 SEK
PARAPLYSTÄLL, koppar, 1800-tal eller äldre
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
CARL-JOHAN TRYGG, figur, skuret och bemålat trä, signerad CJ Trygg
Final bid600 SEK
Est500 SEK
BOKHYLLA MED JALUSISKÅP, 1900-talets första hälft
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
FICKUR, silver, England 1800-/1900-tal
Final bid400 SEK
Est500 SEK
KANNA, porslin, Kina, 1700-tal
Final bid3,000 SEK
Est300 SEK
BRASSKYDD, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
SMÖRGÅSKNIVAR, 6 st, silver, bla GAB Stockholm 1896, tot vikt ca 250 g
Final bid300 SEK
Est500 SEK
VAS, keramik, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid550 SEK
Est300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est600 SEK
BERIT JOHANSSON, 4 st, glasplattor, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SOFFGAVLAR, 5 st, gjutjärn, 1900-talets böjan
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
SYBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
MATSKEDAR, 6 st snarlika, silver, olika svenska silversmeder bla 1835, tot vikt ca 315 g
Final bid1,600 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJ, David Design, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
DOCKSERVIS, porslin, Lidköping, 1900-talets mitt
Final bid150 SEK
Est200 SEK
SKULPTUR, keramik, 1900-/2000-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGELBYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SPEGEL, empirestil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
MATSKEDAR OCH KAFFESKEDAR, 7 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 255 g
Final bid1,300 SEK
Est800 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Final bid800 SEK
Est800 SEK
VEDHÄMTARE, koppar, 1800-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
CARL BRANDT (1871-1930), olja på duk, signerad
Final bid1,000 SEK
Est600 SEK
HÖRNSKÅP MED VITRINÖVERDEL, 1800/1900-tal
Final bid5,000 SEK
Est6,500 SEK
MATTA, Kina, 1900-talets andra hälft
Final bid1,000 SEK
Est500 SEK
FOLKDRÄKT, Sverigedräkt, 1900-talets andra hälft
Final bid6,800 SEK
Est2,000 SEK
KAFFESKEDAR, 21 st snarlika, silver, bla 1898, tot vikt ca 305 g
Final bid1,500 SEK
Est1,200 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-/1900-tal, olja på duk, otydligt signerad
Final bid500 SEK
Est600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1 par, gouacher, sannolikt tidigt 1900-tal, otydligt signerade
Final bid500 SEK
Est600 SEK
FIGURIN, porslin, Hummel, Goebel, Tyskland, 1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SEKRETÄR, alm och björkrot, 1700-talets andra hälft
Final bid750 SEK
Est2,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad
Final bid150 SEK
Est300 SEK
Final bid900 SEK
Est1,000 SEK
KOPPARKITTEL, 1800-/1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
ELLA WESTLUND, soffa, 2 sektioner, 2000-tal
Final bid2,400 SEK
Est800 SEK
BUSNEL, kavaj, ull, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est500 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt Qianlong (1736-1795)
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
DOSA, mässing, 1800-tal, med miniatyrmålning
Final bid800 SEK
Est800 SEK
VASER, 1 par, cloisonné, orientaliska, 1800-/1900-tal
Final bid550 SEK
Est600 SEK
KLÄNNING, sannolikt 1920-/30-tal, rikligt pärlbroderi och pärlfransar
Final bid300 SEK
Est800 SEK
MATBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets mitt
Final bid750 SEK
Est600 SEK
INGER PERSSON, bordslampa, porslin, Rörstrand, 1960-/70-tal
Final bid1,600 SEK
Est300 SEK
Final bid400 SEK
Est800 SEK