OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-/1900-tal, olja på duk, otydligt signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
VÄGGUR, brons, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal
Final bid950 SEK
Est800 SEK
SKRIVSTOL, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BURBERRYS, trenchcoat, strlk ca 42
Final bid400 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
Final bid400 SEK
Est600 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Artist Collection, Boda, signerad
Final bid450 SEK
Est600 SEK
BORD, Carl Larssonstil, 1900-talets början
Final bid650 SEK
Est800 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
SKRIVSTOL, Arper, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SJÖKORT, "Utgivna av kungl sjökartverket 1910 H Unér Aktiebolag Norrköping"
Final bid200 SEK
Est300 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 låg", Flos, Italien, samtida
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, barockstil, 1900-talets första hälft
Final bid650 SEK
Est500 SEK
VÄGGLAMPA, By Rydéns, samtida
VÄGGLAMPA, By Rydéns, samtida
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SAMLING MYNT, olika valörer och årtal, bla 2 kr, 5 kr, 5 öre, främst 1900-tal
Final bid1,200 SEK
Est2,000 SEK
SKÅL, silver, CH Hallberg, vikt ca 160 g
Final bid750 SEK
Est500 SEK
TÅNG, BAKELSESPADE OCH BÄGARE, silver, tot vikt ca 210 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
PRYDNADSVÄRJOR, 1 par, Wilkinson, England, 1900-tal
Final bid750 SEK
Est500 SEK
LODUR, omkring år 1900
LODUR, omkring år 1900
Final bid800 SEK
Est800 SEK
SKRIN OCH DOSA, 1800-tal
SKRIN OCH DOSA, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, bla Stephan Westerstråhle, 1700-/1800-tal, tot vikt 215 g
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, sannolikt Italien, 1900-talets slut
Final bid750 SEK
Est600 SEK
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 68 del, silver, bla Annie Stenström Norrköping 1922, tot vikt ca 2 850 g
Final bid11,000 SEK
Est12,000 SEK
PLUNTA OCH BRINGARE, glas, 1800-/1900-tal
Final bid150 SEK
Est300 SEK
Final bid400 SEK
Est300 SEK
SKÅP, 1940-tal
SKÅP, 1940-tal
Final bid2,800 SEK
Est800 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1900-talets första hälft
Final bid600 SEK
Est300 SEK
STOLAR, 1 par, thonetmodell, 1900-talets första hälft
Final bid450 SEK
Est500 SEK
KRUS, stengods, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
CARL FAGERLUND, 1 par taklampor, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est1,500 SEK
BLYGLASFÖNSTER, 4 st, 1900-talets första hälft
Final bid750 SEK
Est500 SEK
HINK, koppar, 1800-/1900-tal
HINK, koppar, 1800-/1900-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, EA Naesman & Co Eskilstuna, 1800-/1900-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
DOLCE & GABBANA, armband, gulmetall, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad Lybyen 1953
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
SOFFBORD, 1940-tal
SOFFBORD, 1940-tal
Final bid600 SEK
Est800 SEK
CAFÉSTOLAR, 3 st, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
SYTILLBEHÖRSLÅDA, trä och glas, "Clark´s Anchor", England, 1900-talets första hälft
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
KARMSTOL, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est500 SEK
VAS, porslin, orientalisk, sannolikt 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
BERTIL WIDBRANDT, olja på duk, signerad
Final bid100 SEK
Est300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1800-/1900-tal, otydligt signerad
Final bid6,400 SEK
Est1,000 SEK
FIGUR, sannolikt stenmassa, 1900-tal, otydlig signatur
Final bid200 SEK
Est600 SEK