KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st, porslin, "Blå Blomster", Gefle
Final bid350 SEK
Est600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, No.47
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KANDELABER, mässing, 1900-tal
KANDELABER, mässing, 1900-tal
Final bid500 SEK
Est300 SEK
AMETISTKLUSTER OCH SNÄCKA, 3 del, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LENA CRONQVIST (född 1938), litografi, signerad och numrerad 76/170
Final bid400 SEK
Est800 SEK
KARMSTOL, sannolikt 1940-tal
KARMSTOL, sannolikt 1940-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 250 x 133 cm
Final bid350 SEK
Est800 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Final bid250 SEK
Est800 SEK
RICKARD KRANTZ, (1923-1984), olja på duk, signerad
Final bid200 SEK
Est600 SEK
FICKUR, Rheo, silver, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
SPELKONSOL, 8-bit, Nintendo, med 6 spel
Final bid550 SEK
Est800 SEK
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 225 x 86 cm
Final bid100 SEK
Est300 SEK
DALAHÄST, trä, större modell, 1900-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Japan, porslin, 1900-tal
Final bid250 SEK
Est600 SEK
TAF STUDIO, taklampa, "Rime", Muuto, samtida
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
GUNNAR ANDER, ljusstakar, 1 par, Ystad Metall, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
STEGE, 1900-talets första hälft
Final bid300 SEK
Est300 SEK
SKRIVMASKIN, Remington, New York, USA, 1900-talets första hälft
Final bid100 SEK
Est300 SEK
PALL, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est400 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, GAB, 1970, total vikt ca 159 g
Final bid950 SEK
Est800 SEK
VICKE LINDSTRAND, skål, Kosta, samt ljuslykta, Orrefors, glas
Final bid150 SEK
Est300 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
SPELKONSOL, Playstation 2 slim, Sony, med 12 spel
Final bid350 SEK
Est800 SEK
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, tot vikt ca 4,1 g
Final bid1,800 SEK
Est2,000 SEK
MARI SIMULSSON, skålfat, keramik, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Final bid100 SEK
Est300 SEK
AXEL FRIDELL (1894-1935), etsning, "Firenze 1921" signerad i trycket
Final bid400 SEK
Est800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, EM Mora
Final bid450 SEK
Est400 SEK
RIVJÄRN, mässing, Skultuna, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 SEK
FRITZ KALLENBERG, glasservis, 51 delar, "Rut", Kosta och Boda glasbruk
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
Final bid350 SEK
Est800 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, fat, glas, Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKULPTUR, bronserad konstmassa, "läkekonstens fader Hippokrates", 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
NILS & KAJSA STRINNING, hyllsystem, 2000-tal
Final bid6,000 SEK
Est8,000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, No.58
Final bid950 SEK
Est600 SEK
Final bid400 SEK
Est400 SEK
TAKLAMPA, Wever & Ducré, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ELIS BERGH, vas, glas, Kosta, signerad och daterad 1945
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SKULPTUR, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid150 SEK
Est300 SEK
FÅTÖLJ, rotting, "Stockholm", Ikea, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
YTTERFODER, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Final bid200 SEK
Est400 SEK
LOUISE TRESCHOW, hylla, "Kavat", IKEA, 1990-tal
Final bid700 SEK
Est1,200 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 30 delar, Gowe Aeterna, 1900-talets mitt
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HINKAR MED LOCK, 2 st, koppar, 1800-tal
Final bid100 SEK
Est300 SEK
TALLRIKAR 6 st, Villeroy & Boch, Tyskland
Final bid200 SEK
Est300 SEK
SNAPSGLAS, 6 st, Reijmyre, glas, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est400 SEK
BÄGARE, silver, K.A., 1936, vikt ca 62  g
Final bid400 SEK
Est400 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skål på fot, Summer edition, Kosta Boda, signerad
Final bid1,500 SEK
Est1,000 SEK
HERRBETJÄNT, FR Italien, 1900-talets mitt
Final bid500 SEK
Est500 SEK