- JewelleryClear filters
ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid250 SEK
Est400 SEK
RING, 14k guld, med blå stenar, tot vikt ca 2,4 g
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
RING OCH MANSCHETTKNAPPAR, silver, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RING, 18k vitguld, med odlad pärla och briljantslipade diamanter tot 0.07 ct, Heribert Engelbert, Stigbert Stockholm 1980, tot vikt ca 5,4 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
BÄRNSTENSSMYCKEN, 6 del, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est800 SEK
MANSCHETTKNAPPAR OCH RING, silver, bla 1900-talets mitt
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med rosa stenar, tot vikt ca 5 g
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 4 st, odlade pärlor, modern tillverkning
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 23k guld, svenska stämplar 1960, vikt ca 3,2 g
Current bid1,900 SEK
Est2,500 SEK
BROSCH OCH HÄNGE, silver, med skuren bärnsten, 1900-talets andra hälft
Current bid500 SEK
Est800 SEK
ARMBAND, silver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Current bid350 SEK
Est500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 14,5 g
Current bid7,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,1 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-talets slut
Starting bid200 SEK
Est400 SEK
RINGAR, 3 st, 23k guld, tot vikt ca 12,4 g
Current bid7,400 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
RING, 18k guld, tot vikt ca 4,8 g
Current bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
BROSCH, förgyllt silver och granater, sannolikt 1900-talets mitt
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
SILVERSMYCKEN, bla enstensring, manschettknappar mm
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
RINGAR, 2 st, metall, med blå samt röda stenar, 1900-talets mitt
Current bid200 SEK
Est400 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 20,6 g
Current bid11,000 SEK
Est12,000 - 14,000 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med pärlor, tot vikt ca 1,8 g
Current bid750 SEK
Est1,200 SEK
PÄRLCOLLER, odlade pärlor, lås 18k guld
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 15,5 g
Current bid7,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
GULDSMYCKEN, 10 del, 18k guld, tot vikt ca 13,2 g
Current bid6,800 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5,9 g
Current bid3,800 SEK
Est3,500 SEK
KLACKRING, 18k guld, tot vikt ca 6,6 g
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
RING, silver, 1900-talets andra hälft
Current bid100 SEK
Est300 SEK
RING, 18k guld, total vikt ca 4,8 g
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Current bid200 SEK
Est600 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, med pärlemo, 1900-talets andra hälft
Starting bid100 SEK
Est300 SEK
RINGAR, 2 st, förgyllt silver med granater, 1900-tal
Current bid200 SEK
Est400 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
TAPANI VANHATALO, armband, tenn, 1900-talets andra hälft
Starting bid200 SEK
Est500 SEK
Current bid2,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
RING, 18k guld, med 5 syntetiska stenar, tot vikt ca 4,4 g
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK