JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien
Final bid450 SEK
Est1,500 SEK
MARC SADLER, bordslampa, "Twiggy lettura", Foscarini
Final bid1,200 SEK
Est1,800 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Final bid200 SEK
Est400 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 4/3", Louis Poulsen
Final bid1,400 SEK
Est1,000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", Gustavsberg
Final bid500 SEK
Est500 SEK
PHILIPPE STARCK, skrivbordslampa, "Archimoon", Flos, Italien
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid450 SEK
Est500 SEK
Final bid450 SEK
Est500 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est600 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
GEORG JENSEN, armband, "Infinity", sterlingsilver
Final bid3,600 SEK
Est2,500 SEK
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Final bid1,200 SEK
Est2,500 SEK
VERNER PANTON, stolar, 2 st, "Series 430", för Verpan
Final bid3,800 SEK
Est5,000 SEK
GARNITYR, 3 delar, sterlingsilver, Riitta Hakala
Final bid200 SEK
Est1,500 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
Final bid500 SEK
Est1,500 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Final bid300 SEK
Est400 SEK
ASKFAT, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1928
Final bid400 SEK
Est300 SEK
CARL MALMSTEN, sängbord, Bodafors, 1900-talets andra hälft
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ULRIKA HYDMAN-VALLIEN, skål, "Caramba", Kosta-Boda
Final bid600 SEK
Est400 SEK
CARL MALMSTEN, toalettbord, "Birgitta", Bodafors, 1961
Final bid800 SEK
Est1,000 SEK
EVA OCH PETER MORITZ, stol, "PS Surrig", IKEA
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,500 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Final bid750 SEK
Est800 SEK