Starts: 3 Jun 2022 15:30Ends from: 12 Jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Final bid250 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJ, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
SIDOBORD, 1800-/1900-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal
HALLMÖBEL, Cascando, 2000-tal
Final bid450 SEK
Est300 SEK
SOFFA, Kinnarps, 1900-/2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Final bid1,900 SEK
Est1,500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, konstrotting, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
SYBORD, empirestil, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
BYRÅ, senbarock, Sydeuropa, 1700-tal
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
STOLAR, 4 st, sk göteborgsstolar, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est1,200 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, stolar, 6 st, "Striped sedia", Magis
Final bid1,400 SEK
Est2,000 SEK
GOLVLAMPA, 2000-tal
GOLVLAMPA, 2000-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid300 SEK
Est600 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Final bid250 SEK
Est500 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft
Final bid1,300 SEK
Est2,000 SEK
MATSALSBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, "Trippo", Ulla Christiansson, Karl Andersson & Söner
Final bid550 SEK
Est400 SEK
Final bid500 SEK
Est400 SEK
ERIK CHAMBERT, skåp, Chamberts Möbelfabriker, 1940-tal
Final bid3,200 SEK
Est3,000 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,200 SEK
Final bid800 SEK
Est1,500 SEK
KABINETTSKÅP, 1700/1800-tal, fanerat med mahogny
Final bid1,000 SEK
Est1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est500 SEK
GOLVSPEGEL, Karl Johan, 1800-tal
Final bid250 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJ, omkring 1900-talets mitt
Final bid350 SEK
Est500 SEK
BLOMBORD, jugend, 1900-talets början
Final bid950 SEK
Est600 SEK
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
FÅTÖLJ, Ihreborn, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
BOKHYLLA / SIDEBOARD, 1940-tal, fanerat med alm och rot
Final bid200 SEK
Est600 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, bambu och rotting
Final bid600 SEK
Est500 SEK
HEE WELLING, 1 par loungefåtöljer, HAY, vitlackerad metall
Final bid2,200 SEK
Est1,500 SEK
Final bid200 SEK
Est800 SEK
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est600 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est400 SEK
PALL, Blå Station, 2000-tal
PALL, Blå Station, 2000-tal
Final bid350 SEK
Est400 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 st, Brafab, konstrotting, 2000-tal
Final bid3,200 SEK
Est2,500 SEK
SITTPUFF, Johanson Design, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est300 SEK
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal
ARBETSSTOL, Vitra, 2000-tal
Final bid250 SEK
Est500 SEK
STOLAR, 4 st, böjträ
STOLAR, 4 st, böjträ
Final bid500 SEK
Est400 SEK
MAGNUS OLESEN, karmstolar, 6 st, Danmark
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Final bid4,000 SEK
Est4,500 SEK
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
PALLAR, 1 par, furu, 1900-tal
Final bid450 SEK
Est400 SEK
SOFFBORD, 1970-tal
SOFFBORD, 1970-tal
Final bid200 SEK
Est800 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard "AK 2730", Naver Collection, Danmark
Final bid24,000 SEK
Est25,000 SEK