Starts: 5 Jan 2022 13:41Ends from: 24 Jan 2022 17:00
Januariauktion
Januariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- MöblerClear filters
BLOMBORD, 1900-tal, smide
Final bid1,000 SEK
Est800 SEK
CAFÉSTOLAR, 4 st, Thonetstil, 1900-talets första hälft
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, bok
Final bid750 SEK
Est800 SEK
SIDOBORD, 2000-tal, ek
Final bid550 SEK
Est600 SEK
PALL, "Bimbo", Peter Brandt, Blå Station, Åhus, 2011
Final bid200 SEK
Est300 SEK
CHARLES & RAY EAMES, skrivbordsstol, "EA-108", Vitra
Final bid3,400 SEK
Est4,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1950-/60-tal
Final bid650 SEK
Est1,000 SEK
SPELBORD, nyrenässans, 1900-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
FÅTÖLJ, Norell, 1900-talets andra hälft
Final bid200 SEK
Est600 SEK
PIEDESTAL, 1900-talets andra hälft, kolonn
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
BARSTOLAR, 1 par, 2000-tal
Final bid400 SEK
Est1,500 SEK
ARNE NORELL, Gripsholmsfåtöljer, 1 par, Norell, bok
Final bid5,000 SEK
Est1,500 SEK
GUNILLA ALLARD, "Chicago", bord, för Lammhults
Final bid2,800 SEK
Est2,500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 2000-tal
Final bid600 SEK
Est1,000 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-/2000-tal
Final bid550 SEK
Est500 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Final bid650 SEK
Est1,200 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Final bid1,800 SEK
Est2,500 SEK
MAGNUS OLESEN, karmstolar 4 st, Danmark
Final bid350 SEK
Est600 SEK
Final bid350 SEK
Est600 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
Final bid200 SEK
Est400 SEK
KARMSTOLAR 1 PAR SAMT FOTPALL, "Luxembourg", Frédéric Sofia, Fermob, 2000-tal
Final bid5,500 SEK
Est3,000 SEK
Final bid500 SEK
Est1,200 SEK
SIDOBORD, 1 par, 1900-/2000-tal
Final bid6,500 SEK
Est600 SEK
SIDOBORD, "Stick", Peter Boy Design
Final bid250 SEK
Est400 SEK
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstol, "Flow slim", MDF, Italia
Final bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, "Chili", Håkan Urdell, Fogia
Final bid550 SEK
Est800 SEK
Final bid500 SEK
Est800 SEK
PALLAR, 8 st, "Happy/Stool", Sara Larsson för A2 Design Studio
Final bid950 SEK
Est2,000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-tal
Final bid5,000 SEK
Est2,000 SEK
JONAS IHREBORN, soffa, Ihreborn
Final bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
PALL, barock, 1700-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,200 SEK
SOFFBORD, "Frisco", Folke Ohlsson, teak
Final bid3,000 SEK
Est2,500 SEK
BALJFÅTÖLJER, 1 par, empirestil, tidigt 1900-tal
Final bid7,500 SEK
Est9,000 SEK
SOFFA, empirestil, 1900-talets början
Final bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
SLAKTARBÄNK, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est1,200 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Frankrike, 1800-tal, valnöt
Final bid2,200 SEK
Est2,500 SEK
MATBORD, England, gustaviansk stil, 1800-tal
Final bid3,500 SEK
Est5,000 SEK
HERRBYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt och valnötsrot
Final bid1,900 SEK
Est2,000 SEK
Final bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
DAGBÄDD/SOFFA, Gemla, 1950-/60-tal
Final bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
STOL, rokoko, 1700-tal
Final bid2,400 SEK
Est2,000 SEK
JOSEF FRANK, soffbord, Firma Svenskt Tenn, modell 965
Final bid18,000 SEK
Est15,000 SEK
SPELBORD, sengustaviansk stil, 1900-tal, fanerat med mahogny
Final bid850 SEK
Est1,500 SEK
THOMAS SANDELL OCH PIERRE SINDRE, fåtölj, "Chester"
Final bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal, fanerad med mahogny
Final bid2,600 SEK
Est1,500 SEK
ANTONIO CITTERIO, kontorsstol, ID trim, Vitra, 2000-tal
Final bid700 SEK
Est1,000 SEK
SPEGEL SAMT SPEGELLAMPETTER, 1920-/30-tal, tenn
Final bid250 SEK
Est600 SEK
MATBORD, 1950-/60-tal, Vetlanda, ek och teak
Final bid1,300 SEK
Est1,200 SEK