Starts: 24 Apr 2024 14:25Ends from: 12 May 2024 17:00

Vårens utvalda

RING, 18k guld, med turkos, Iran 1970-tal, tot vikt ca 3,6 g
Final bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
Final bid12,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Final bid30,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
ARMBANDSUR, Omega Seamaster, quartz, stål, mid-size
Final bid14,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Final bid2,600 SEK
Est3,000 SEK
Final bid2,000 SEK
Est1,500 SEK
Final bid3,600 SEK
Est4,000 SEK
POUL HENNINGSEN, taklampa, "PH 5", Louis Poulsen
Final bid3,400 SEK
Est3,000 SEK
Final bid15,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
Final bid1,700 SEK
Est2,000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 7,5 g
Final bid3,600 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 13 g
Final bid6,200 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Final bid4,000 SEK
Est5,000 SEK
Final bid4,800 SEK
Est4,000 SEK
KOMON/KIMONO, siden, Japan, 1900-talets andra hälft
Final bid1,500 SEK
Est1,800 SEK
Final bid15,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, med briljant- och navettslipade diamanter
Final bid15,000 SEK
Est3,000 SEK
ROBERT DUDLEY BEST, golvlampa, Best and Lloyd, England, nutida
Final bid3,400 SEK
Est2,000 SEK
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft
Final bid4,200 SEK
Est5,000 SEK
Final bid13,000 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Final bid6,000 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est1,800 SEK
Final bid13,500 SEK
Est15,000 SEK
GUCCI, väska, monogrammönstrad textil och läder
Final bid1,200 SEK
Est1,000 SEK