1
32 m 52s
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad _34344a_8dc70d767a88d99_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
38 m 29s
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft_33911a_8dc6b73866f147b_lg.jpeg
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
42 m 52s
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff_34484a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
44 m 52s
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal_34255a_8dc6ddbf1e86ace_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
56 m 52s
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda _34357a_8dc70d886bdeef8_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1h 06 m
MAX WALTER SVANBERG, skål, kristall, Kosta _34354a_8dc70e300e74ba4_lg.jpeg
MAX WALTER SVANBERG, skål, kristall, Kosta
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 000 SEK
1h 26 m
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt_34347a_8dc70da581044dc_lg.jpeg
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 0h
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft_34314a_8dc70e4888802a4_lg.jpeg
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 1h
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft _34476a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 1h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_34358a_8dc70d9375f7d47_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 0h
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad _34360e_8dc70d89a6edaf8_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 0h
PAUL KEDELV, skål, kristall, Flygsfors, signerad och daterad Kedelv Flygsfors 55_34251a_8dc6dd956303609_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
2d 1h
HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 22/125, daterad 1990_34245a_8dc70c84878af59_lg.jpeg
HARALD WIBERG, skål, kristall, Kosta Limited edition, signerad och numrerad 22/125, daterad 1990
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 1h
REIJMYREGLAS, 47 del, bla Monica Bratt, 1900-talets andra hälft _34480a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
2d 1h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_34377a_8dc70d8f2d5b478_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 1h
MONICA BRATT, bonbonjär, rött glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_34375a_8dc70d912e0fc73_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
2d 1h
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt_34338a_8dc70d80d9bba46_lg.jpeg
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 1h
CYLINDERSKÅL, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_34376a_8dc70e5b0f34780_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
2d 1h
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt_34337a_8dc70d789095a6c_lg.jpeg
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
3d 0h
SERVISGLAS, 32 del, sannolikt modell "Öster", Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt _34372a_8dc70e3665594fc_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
3d 0h
SKÅLAR, 2 st, glas, bla Simon Gate, Orrefors, signerad_34355a_8dc70e35416c27d_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, glas, bla Simon Gate, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 1h
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad _34346a_8dc70d7587ff01d_lg.jpeg
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 1h
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal_34505a_lg.jpeg
LJUSLYKTOR, 5 st, glas, Iittala, Finland, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 1h
ANNA EHRNER, 8+7st vinglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal_34254a_8dc6ddaad650572_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 8+7st vinglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 0h
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal_34464a_lg.jpeg
ERIK HÖGLUND, takkrona, smide och glas, Boda, 1960-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 0h
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad _34525a_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 0h
SKÅL PÅ FOT, kristall, 1800-/1900-tal_34334a_8dc70e30ba646ef_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, kristall, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 1h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_34527a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4d 1h
GUNNAR CYRÉN, 2 st, skålar, kristall, "Sofiero", Orrefors, 1900-talets andra hälft _34249a_8dc6dda8f6426c8_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 0h
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Artist Collection, Kost Boda, signerad och numrerad _34361a_8dc70d8df61fa83_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
5d 1h
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt_34440a_lg.jpeg
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 0h
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt_34656a_8dc759e1f0a726a_lg.jpeg
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 1h
GÖRAN WÄRFF, 7 st, vinglas, kristall, "Prince", Kosta, 1900-talets andra hälft _34634a_8dc75a19726d12b_lg.jpeg
GÖRAN WÄRFF, 7 st, vinglas, kristall, "Prince", Kosta, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets första hälft _34632a_8dc75a156a5ad38_lg.jpeg
SKÅL PÅ FOT, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 1h
LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta, 1900-talets andra hälft _34657a_8dc75a1ac14ddbf_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 2 st, glas, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 0h
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida_34815a_lg.jpeg
RODOLFO DORDONI, bordslampa Lumiere XXS, Foscarini, Italien, nutida
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 1h
VAS, glas, 1900-talets andra hälft_34740a_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 1h
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt_34723a_lg.jpeg
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 1h
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad_34654a_8dc75a16d96bfc1_lg.jpeg
SKÅL, kristall, Kosta, signerad och numrerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 1h
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad _34697a_8dc766d3dd09f38_lg.jpeg
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal_34630a_lg.jpeg
TAKLAMPA, mässing och glas, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 0h
ANNE NILSSON, 3 st ljuslyktor, glas, "Hallon", Orrefors, 1900-/2000-tal_34787a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 0h
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida_34686a_8dc7641468c5827_lg.jpeg
ANDREAS ENGESVIK, 2 st vaser, glas, "Silent vase", Muuto, nutida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 0h
VITVINSGLAS, 10 st, "Flach", Elis Bergh, Kosta, 1900-talets mitt_34651a_8dc759d692258f2_lg.jpeg
VITVINSGLAS, 10 st, "Flach", Elis Bergh, Kosta, 1900-talets mitt
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 1h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad_34843a_lg.jpeg
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
11d 0h
VITVINSREMMARE, 5 st, lysterglas, sannolikt 1900-talets första hälft _34626a_8dc759e12d39f2b_lg.jpeg
VITVINSREMMARE, 5 st, lysterglas, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 1h
VAS, glas, 1900-talets mitt_34621a_8dc7589f1129f26_lg.jpeg
VAS, glas, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 1h
VINGLAS, 12 st, glas, sannolikt 1800-tal_34640a_8dc759e4a1a0b42_lg.jpeg
VINGLAS, 12 st, glas, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK