1
2h 45 m
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal_34491a_lg.jpeg
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
2h 51 m
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad _34344a_8dc70d767a88d99_lg.jpeg
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2h 55 m
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal_34466a_lg.jpeg
KAFFEPANNA OCH ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2h 57 m
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft_33911a_8dc6b73866f147b_lg.jpeg
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
3h 01 m
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff_34484a_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 03 m
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34004a_8dc6a8f071bf28d_lg.jpeg
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 03 m
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal_34255a_8dc6ddbf1e86ace_lg.jpeg
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
3h 05 m
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida_34468a_lg.jpeg
GOLVSKULPTUR, marmor, större modell, samtida
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
3h 15 m
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda _34357a_8dc70d886bdeef8_lg.jpeg
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 21 m
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut_34273a_8dc70c55c8338f8_lg.jpeg
LJUSPLÅT, mässing, Ikea, 1900-talets slut
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 29 m
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal_34369a_8dc70d94efd0789_lg.jpeg
KRUS, 4 st, stengods, Höganäs, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 31 m
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal_34370a_8dc70d98786f9b8_lg.jpeg
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 33 m
KRUS, stengods, Höganäs, 1900-tal_34371a_8dc70da1c816586_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
3h 35 m
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal_34272a_8dc70c6dc79976c_lg.jpeg
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
3h 37 m
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal_34190a_lg.jpeg
POSTHORN, mässing, läderlindat 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 39 m
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt_34243a_8dc6dd8df73339e_lg.jpeg
SKRIVSET, 3 del, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
3h 45 m
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt_34347a_8dc70da581044dc_lg.jpeg
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3h 49 m
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal_34256a_8dc70c8789b78f5_lg.jpeg
PIEDESTAL MED BORDSLAMPA, keramik, sent 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
3h 51 m
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal_34333a_8dc70e5bdde72c0_lg.jpeg
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3h 57 m
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal_34327a_8dc70e44fd356ec_lg.jpeg
SÅG, Metabo, elektrisk, 2000-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering800 SEK
3h 59 m
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal_34328a_8dc70d4d7620f02_lg.jpeg
RYOBI, handverktyg, 3 del, 2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
4h 01 m
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing och glas, 1900-talets första hälft_33998a_8dc6aac28841656_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
4h 01 m
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal_34329a_8dc70dc771c1744_lg.jpeg
BORR PÅ STATIV, höj- och sänkbar, Bosch, 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
4h 03 m
KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal_34326a_8dc70e384211d25_lg.jpeg
KOMPRESSOR, Serva, 8 bar, vol 25 lit, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
4h 05 m
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft_33926a_8dc6a7cdd82e350_lg.jpeg
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
4h 05 m
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020_34507a_lg.jpeg
ÅNGTVÄTT, EV3000i, EV International, inköpt 2020
Aktuellt bud600 SEK
Värdering3 000 SEK
4h 07 m
VINKYL, Waves, 2000-tal_34257a_8dc70c85dbdaf15_lg.jpeg
VINKYL, Waves, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
4h 11 m
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft_33935a_8dc6a7fd622a298_lg.jpeg
SAMLING ARMBANDSUR, 8 st, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
4h 13 m
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34002a_8dc6a80065bf0ac_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4h 15 m
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal_34062a_8dc6ab77376e044_lg.jpeg
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 2h
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal_34330a_8dc70e494201625_lg.jpeg
ÖVERHANDSFRÄS PÅ BÄNK, Black & Decker, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 2h
ARTHUR PERCY, 21 del, servisporslin, flintgods, Gefle, 1900-talets mitt_34274a_8dc70c6f6eb7250_lg.jpeg
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
1d 2h
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft_34314a_8dc70e4888802a4_lg.jpeg
GLASKUPA, till taklampa, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 3h
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt _34531a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 3h
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark_34336a_8dc70d7a2439ab0_lg.jpeg
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
1d 3h
KARMSTOLAR, 1 par, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft_34238a_8dc70c8f75be17d_lg.jpeg
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
1d 3h
 FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark_34343a_8dc70dc839b9533_lg.jpeg
FIGURIN, porslin, nr 1938, Royal Copenhagen, Danmark
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 3h
HÄNGE OCH 1 PAR ÖRHÄNGEN, med granater, sannolikt förgyllt silver, 1900-talets mitt_34253a_8dc6dd8b88014ec_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 3h
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g_34260a_8dc70c7460082f8_lg.jpeg
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
1d 3h
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal_34472a_lg.jpeg
TOMTAR, 2 st, bla keramik, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 3h
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda_34358a_8dc70d9375f7d47_lg.jpeg
FAT, glas, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 4h
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g_34259a_8dc70c759ada7bb_lg.jpeg
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering700 SEK
1d 4h
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal_34271a_8dc70c65ac6d61e_lg.jpeg
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
2d 2h
KAFFESKEDAR OCH SILLGAFFLAR, 13 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g _34103a_8dc6dc229cc8401_lg.jpeg
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
2d 3h
VÄGGRELIEF,  sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt_34437a_lg.jpeg
VÄGGRELIEF, sannolikt Mjölby Intarsia, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 3h
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal_34417a_lg.jpeg
TAVLA, bemålad och bronserad, orientalisk, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
2d 3h
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt_34377a_8dc70d8f2d5b478_lg.jpeg
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 3h
MONICA BRATT, bonbonjär, rött glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft_34375a_8dc70d912e0fc73_lg.jpeg
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK