Kortast tid kvar
- RetroRensa filter
HERTHA BENGTSSON, karott och såssnipa, porslin, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 18 del, servisdelar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BÄNK, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, Cottex, 1970-/80-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
JANE WÅHLSTEDT, skål, lergods, Jani Keramik, Laholm, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
ARTHUR PERCY, 21 del, servisporslin, flintgods, Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
NILS THORSSON, vas och fat, fajans, "Baca" Aluminia, Royal Copenhagen, Danmark
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
BURK, lergods, Upsala Ekeby, 1930-/40-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering300 SEK
PAUL KEDELV, skål, kristall, Flygsfors, signerad och daterad Kedelv Flygsfors 55
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
SKÅP, fanerat med ek, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
MONICA BRATT, bonbonjär, rött glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
CYLINDERSKÅL, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 2 st, keramik, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SERVISPORSLIN, 13 del, porslin, "Indiana", Rörstrand, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
PAUL KEDELV, vas, glas, Flygsfors, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, silver, kedjelänk, P10, vikt ca 110 g
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad med Gustavsbergs studiohand 1980
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
KARAFF, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, sterlingsilver och emalj, J Tostrup, Norge, 1950-/60-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
MICHAEL CARLSON, armband, brons, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
VASER, 2 st, keramik, bla Upsala Ekeby 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
MARC CHAGALL, efter, utställningsaffisch, 1900-talets slut
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Mira Mare", Rörstrand, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 del, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPA, metall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
FIGUR, glas, sannolikt Murano, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD / SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1940-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
FASADLYKTA, metall och glas, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL, stengods, Kupittaan Savi, Finland, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKPLAFOND, "Plafo", Uno och Östen Kristiansson, Luxus, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
BENGT EDENFALK, vas, glas, Skruf, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, troligen Elias Svedberg, 1930-/40-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.