Kortast tid kvar
- Det dukade bordetRensa filter
FAT PÅ FOT SAMT 1 PAR VASER, nysilver, tidigt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering200 SEK
SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kantara", Orrefors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TEKANNA, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
GÖRAN WÄRFF, vas, glas, Kosta, 1900-talets andra hälft, signerad Kost 46202 Wärff
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
ANNA EHRNER, 21 del, servisglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
HERTHA BENGTSSON, karott och såssnipa, porslin, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, "Satellite", Kosta Boda
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st mattallrikar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 st assietter, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 18 del, servisdelar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 12 + 2 st skålar, stengods, Designhuset, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
VASER 3 st, glas, bla sannolikt Flygsfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par snarlika, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 500 SEK
BESTICK, 45 del, silver, tot vikt ca 1 140 g
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering6 000 SEK
SKÅL PÅ FOT SAMT ASSIETTER, 5 del, flintgods, Gefle, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
FAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OLGA ONSOL TUNTURI, tekanna, keramik, "Tunturi", Arabia, 1960-/70-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
JANE WÅHLSTEDT, skål, lergods, Jani Keramik, Laholm, signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
ARTHUR PERCY, 21 del, servisporslin, flintgods, Gefle, 1900-talets mitt
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 del, keramik, Laholm, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
KAROTT, keramik, Jie, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
MOCKASKEDAR, 6 st, silver, 1951, tot vikt ca 70 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering400 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, olika modeller och silversmeder, tot vikt ca 139 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering700 SEK
BESTICK, 47 del, silver, J Tostrup, Norge, tot vikt inkl knivar vikt ca 1 720 g inkl knivar
Aktuellt bud4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
KAFFESKEDAR OCH SILLGAFFLAR, 13 del, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 175 g
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
PAUL KEDELV, skål, kristall, Flygsfors, signerad och daterad Kedelv Flygsfors 55
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
SKEDAR, 2 st, silver, bla J Tostrup, Norge, tot vikt ca 85 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
REIJMYREGLAS, 47 del, bla Monica Bratt, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
VAS, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
MONICA BRATT, bonbonjär, rött glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 3 st, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
CYLINDERSKÅL, glas, sannolikt Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud350 SEK
Värdering400 SEK
KARAFF, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
HELLE ALLPASS (Danmark, 1932-2000), skål, stengods, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BRITT-INGER PERSSON (född 1938), 7 del glöggservis, keramik, sannolikt 1900-/2000-tal, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
SERVISGLAS, 32 del, sannolikt modell "Öster", Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅLAR, 2 st, glas, bla Simon Gate, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KOMPOTTSKEDAR, 6 st, silver, 1800-/1900-tal, tot vikt ca 145 g
Aktuellt bud400 SEK
Värdering600 SEK
SERVISPORSLIN, 13 del, porslin, "Indiana", Rörstrand, 1960-/70-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
LOUISE ADELBORG, skål, porslin, Rörstrand, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ANNA EHRNER, 8+7st vinglas, "Line", Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
SVEN PALMQVIST, vas, kristall, Orrefors, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT, kristall, 1800-/1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.