8d 14h
SAMI KALLIO, 3 st, barstolar, "Y5", Hans K, samtida
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 14h
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 14h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 14h
BREVKNIV, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 14h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 14h
PIEDESTAL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK
8d 14h
SKÅP, 1800-tal, fanerat med mahogny
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 14h
KLACKRING, 18k guld, tot vikt ca 6,6 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 14h
VIDE JANSON, färglitografi, signerat och numrerat 11/50
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 14h
INGEGERD SILOW, väggbonad, "Liljekonvalj", röllakan, Axeco, signerad IS
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 14h
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 14h
KAFFEKANNA, större modell, koppar, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 14h
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering4 000 SEK
8d 14h
 KOPPARHINK, 1800-tal
KOPPARHINK, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 14h
RING, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 14h
NILS LANDBERG, vas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 15h
 ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 4 st, vinglas, Kosta Boda
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 15h
VAS, glas, "Coquille", Flygsfors, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 15h
HERRARMBANDSUR, stål, Certina, manuell, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 15h
MOCKAKOPPAR MED FAT, 8 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1038
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 15h
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 15h
RING, 18k guld, total vikt ca 4,8 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 15h
ÖRJAN WIKSTRÖM, (född 1948), färglitografi, signerad och numrerad 39/200
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 15h
STIG LINDBERG, 3 del, servisporslin, keramik, "Terma", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 15h
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
SIDOBORD, 1 par, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
SAMLING GLASFÖREMÅL, 6 del, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 15h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
JEAN ROSENGREN (1864-1965) olja på duk, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
LJUSKRONA, empirstil, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 15h
TAKLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
BORDSLAMPA, porslin, empirestil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
NORMANN COPENHAGEN, sidobord, samtida
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
8d 15h
HÖRNSKÅP, med vitrin, engelsk stil, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 15h
ULF GRIPENHOLM (född 1943), litografi, signerad och daterad 1976
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 15h
PLÅTBURKAR, 5 st, "CACAO", 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
TAKLAMPA, metall och mässing, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016), färglitografi, signerat och numrerat 2/90
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 15h
BROSCH, 18k guld, vikt ca 3,3 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 15h
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 5 st, pokalglas, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
9d 13h
EVA ZETTERVALL (född 1941), färglitografi, signerad och numrerad 1/1
Aktuellt bud800 SEK
Värdering400 SEK
9d 13h
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
9d 13h
ARTHUR PERCY, bordsuppsats med skål, keramik, "Neapel", Gefle, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 14h
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 14h
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
RESVÄSKA, Rimowa, 2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK