Kortast tid kvar
ARMBAND, 18k vitguld med 5 briljantslipade diamanter, tot vikt ca 18 g
Aktuellt bud8 800 SEK
Värdering9 000 - 11 000 SEK
COLLIER, 18k vitguld med 7 briljantslipade diamanter, tot vikt ca 39 g
Aktuellt bud21 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
BORDSSURTOUT, silver och glas, England, sannolikt 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅP, rokokostil, Frankrike, 1900-talets början
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
DAMARMBANDSUR, platina, med diamanter, Movado, 1930-tal, total vikt ca 15 g
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
HÄNGE, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.60 ct, kvalitet ca J/VS
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
COLLIER, 18k guld och silver, med rosenslipade diamanter, Bernhard Hertz, Stockholm 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
BRÖDERNA VON WRIGHT, 3 vol, "Svenska Fåglar", Stockholm 1927
Aktuellt bud400 SEK
Värdering3 000 SEK
ULRIKA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), skål, Kosta Boda, unik, signerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 2599 (Kina-lampan), för Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
INGEGERD SILOW, matta, röllakan, "Siljan", sannolikt 1950-/60-tal, ca 170 x 230 cm
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
HANS J. WEGNER, pall, "GE 240/Cigarren", Danmark, 1950-/60-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Les Robes", design Philippe Ledoux år 1968
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
TAKKRONA, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
GUNNAR WENNERBERG, 5 st kaffekoppar med fat, porslin, "Gullviva", Gustafsberg, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Aktuellt bud10 000 SEK
Värdering50 000 - 60 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, empire, 1800-talets början
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 500 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad -60
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
TORBJÖRN AFDAL, 1 par fåtöljer, "Hunter", 1960-/70-tal, Bruksbo, Norge
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 2326, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och numrerad 67/375
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, briljantslipad diamant ca 0.76 ct, Örns Juvelateljé, Göteborg 1981, tot vikt ca 3,6 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
INGEGERD SILOW, matta, röllakan, monogramsignerad IS, ca 225 x 170 cm
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
OLOF HERMELIN (1827-1913), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
TAKLAMPA, metall och glas, sk Saturnuslampa, 1930-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, Frankrike, 1800-talets första hälft
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
ENSTENSRING, 14k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0,25 ct , tot vikt ca 3 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, chamotte, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
MÅRTEN ANDERSSON (1934-2017), färglitografi, signerad och numrerad 120/385
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
HARALD NOTINI (1879-1959), golvlampa, modell "15230", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-tal
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, MW Rothoff 1921, tot vikt ca 1 090 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
RING, 14k guld, med akvamarin, 1900-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, "Loft" samtida
Aktuellt bud12 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
DAN LEONETTE (född 1941), lockurna, stengods, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
FOLKE BENSOW, "Sneckan", trädgårdsbänk, Byarums Bruk, samtida
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 - 5 000 SEK
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på duk, signerad och daterad 1933
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
KAFFEKANNA, silver, WBJ England, vikt ca 775 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ANDERS ZORN (1860‑1920), etsning, signerad Zorn i blyerts, i trycket daterad 1912
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
TAG HEUER, armbandsur, "Skipper", chronograph, automatisk, 2024
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering45 000 - 50 000 SEK
SPEGEL, Murano, latticinoteknik, sannolikt 1940-/50-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.