10d 3h
NILS ENQUIST (1905-1991), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
EVA VOGEL-RÖDIN, textilt konstverk, signerat
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 3h
SKÅLFAT OCH BRINGARE, keramik, Upsala Ekeby samt "Bodega" Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
BLOMLÅDOR, för balkong, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
JAEGER, 2 st scarves, siden, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
SAMEVÄSKA, svart skinn, dekor av silvertråd
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 3h
ORIENTMATTA, old, ca 98 x 68 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 3h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
LJUSKRONA, barockstil, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 3h
TYG, "Magnolia", linne, GP Baker England, ca 137 x 144 cm
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
SAMEARBETE, trä, ben och skinn, kajak, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
SJAL SAMT VÄST, bla Givenchy, sannolikt sent 1990-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
HÖRNSKÅP, allmoge, sannolikt Jämtland, 1700-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 3h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
10d 3h
MATTA, röllakan, Fogia, modern formgivning, sannolikt 2000-tal, ca
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
FISKBESTICK, 18 del, nysilver, GAB, 1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
CARINA SETH ANDERSSON, vas, "Pallo", Skruf Glasbruk, signerad "Skruf CSA"
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 3h
SERVETTER, 12 st, linne, med monogram W i vitbroderi, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 3h
BROSCH OCH ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, vikt ca 5,7 g
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 3h
DANIEL ARROYO & ULLA BOSTRÖM, skål, glas, signerad och daterad 2001
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 3h
AXEL KNIPSCHILD (1946-1983), väggskulptur
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 3h
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
MATTA, Kelim, galleri, ca 430 x 82 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 2h
SKÅL, keramik, handdrejad, 1900-/2000-tal, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
FIGURIN, porslin, Royal Dux, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
DAMARMBANDSUR,Fluva, stål, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
SÄNGBORD, 1 par, mässing, 1900-talets slut
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 2h
LENA LINDERHOLM & GÖSTA LINDERHOLM, färglitografi, signerad och numrerad EA
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 2h
TOBAKSBURK, 1800-tal
TOBAKSBURK, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
11d 2h
 STIG BORGLIND (1892-1965), etsning, ''Akropolis'', signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 2h
ORIENTMATTA, Bochara, old, ca 195 x 122 cm
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
11d 2h
FIGURINER, 7 st, porslin, efter Jenny Nyström, Kalmar läns museum
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 2h
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 2h
SCARVES, 3 st, siden, bla Givenchy, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 2h
KERSTIN TILLBERG, 6 espressokoppar med fat, keramik, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
GRAFISKT BLAD, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
11d 2h
SKÅP, Newport, 2000-tal, större modell
Startbud200 SEK
Värdering6 000 SEK
11d 2h
ARBETSSTOL, kromad metall, "Donati", Swedese, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11d 2h
JOSEF FRANK, kudde, linne, "Drinks", Firma Svenskt Tenn, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering500 SEK
11d 2h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11d 2h
AVLASTNINGSBORD, kromad metall och glas, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
11d 2h
ESCADA, sjal, siden, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 2h
LUDOVICA & ROBERTO PALOMBA, golvlampa, "Birdie", Foscarini, Italien, samtida
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK