9d 2h
FRUKTSERVIS, 9 del, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 2h
FICKUR, dam, silver, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 2h
GRÄDDKANNA, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt ca 95 g
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
9d 2h
JOSEF FRANK, tyg, "Aristidia", Firma Svensk Tenn, ca 130 x 160 cm
Aktuellt bud450 SEK
Värdering800 SEK
9d 2h
VÄRJA, stål, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 2h
LJUSKRONA, venetiansk stil, 1900-talets mitt, större modell
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 2h
HÖRNVITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 2h
DAMARMBANDSUR, 3 st, Certina, Tissot samt Arsenal, 1900-talet andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 2h
SIDOBORD, glas, Tom Dixon, samtida
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 2h
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 200 SEK
9d 2h
FIGURIN, porslin, Wallendorf, Tyskland, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 3h
YVES SAINT LAURENT, 2 st, skärp, sent 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 3h
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 3h
ALFRED JANSSON (1863-1931), akvarell, signerad och otydligt daterad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 3h
NILS GULIN, sidobord, "Ponoq", Karl Andersson & Söner, samtida
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 3h
TOBAKSBURK, björk, 1800-tal
TOBAKSBURK, björk, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 3h
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 3h
BORDSLAMPA, opakglas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 3h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, monogramsignerad samt daterad 1961
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 3h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, Charles Menière Thiers, Frankrike, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 1h
SPEGEL, 1800-tal
SPEGEL, 1800-tal
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 1h
 EVA VOGEL-RÖDIN (född 1957), färglitografi, signerat oh numrerat 2/2
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 1h
KONSTANTIN GRCIC, stol, "Chair One", Magis, Italien, samtida
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 1h
SKÄNK, Åmells, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 1h
SAMEDOCKA, Rovaniemi, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 1h
PLÅTLEKSAK, "Mobo puppy", England, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 1h
RING, 18k guld, 18 Karat Guld & Silver I Norrköping, vikt ca 12,1 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
10d 1h
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 1h
LJUSSTAKAR, 2 st snarlika, tenn, bla 1933
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 1h
YVES SAINT LAURENT sjal, siden, sannolikt sent 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 1h
TRÄDGÅRDSBORD, teak, 2000-tal
TRÄDGÅRDSBORD, teak, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
10d 1h
SAMEDRÄKT, herr, kolt, Kautokeino, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 1h
PER-HILDING PERJONS (1911-1998), olja på duk, signerad Perjons
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 1h
FÅTÖLJ, kolonialstil, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 2h
JEAN ALBERT GORIN (1899-1981), färglitografi, signerat och numrerad 41/175
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 2h
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 2h
DIOR, skärp, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
10d 2h
KISTA PÅ BENSTÄLLNING, allmoge, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 2h
FÅTÖLJ, 1900-talets första hälft, sk emmafåtölj
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 2h
FRÉDÉRIC SOFIA, 3 st barstolar, metall, "Luxembourg", Fermob, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
10d 2h
PLÄD, fuskpäls, Newport, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 2h
FIGUR, wienerbrons, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
10d 2h
ACCESSOARER OCH SKED, tenn, horn och läder, sameslöjd, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 2h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 2h
FREDRIK FÄRG & EMMA MARGA BLANCHE, stol, "Emily", Gärsnäs, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 2h
SMÖRBURK OCH SKÄRBRÄDE, porslin, "Picknick", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
10d 2h
JULGRANSFOT, glas, "Mignon", Bulach, Schweiz
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 2h
GRÄDKANNA, silver, K Anderson, Stockholm 1926, vikt ca 87 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK