KJELL ENGMAN, skulptur, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SUPKOPPAR / BÄGARE, 8 st, silver, 1900-tal, total vikt ca 246 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, FM Mattsson, Mora, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", 1900-talets slut
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
FIOL, med stråke, Aubert, Frankrike, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
MAX BILDE (1919-2011), färglitografi, signerat och daterat -74
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
FREDRIK FÄRG OCH EMMA MARGA BLANCHE, 1 par fåtöljer, "Emily", för Gärsnäs, modellen formgiven 2014
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
JOHN GUDMUNDS, dalahäst, "Rättvikshästen", samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, total vikt ca 156 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
SLAGBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BONBONJÄR, kristall, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
TRÄSKÅLAR, 3 st, allmoge, Dalarna, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SIDOBORD, mässing och marmor, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
MATTA, Kelim, 2000-tal, ca 278 x 193 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, Cane-Line, 2000-tal
SIDOBORD, Cane-Line, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BÄGARE, 2 st, silver, 1894 samt 1963, total vikt ca 172 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
VAS, Kina, porslin, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Bavaria, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SILVERBESTICK, 10 delar, silver, 1800-/1900-tal, total vikt ca 288 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
 GUNNAR NYLUND, figur, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
OLLE KÅKS, färglitografi, signerad och numrerad 44/100
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
AXEL BJURSTRÖM & MIA CULLIN, pallar, 5 st, "Patch", Materia, 2016
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
PALL, allmoge, Dalarna, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
 DAL-EDVIN NORBERG (1905-1995), olja på pannå, signerad och daterad -52
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JAKOB WAGNER, bokhylla, "Free", Montana, samtida
Slutpris5 400 SEK
Värdering6 000 SEK
BRICKBORD, tidigt 1900-tal
BRICKBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, rotting, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, Musse Pigg, Walt Disney Productions, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ERIK HÖGLUND, skål på fot, glas, Boda, 1960-/70-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SOLLAMPA, Luma, "TYP53", 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BÄGARE, silver, K&EC, 1967, vikt ca 61 g
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
ARDY STRÜWER (1939-), färglitografi, signerad och numrerad 51/200
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BÄGARE, silver, C.G.H, 1930, vikt ca 110 g
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 240 x 140 cm
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTUR, bemålad gips, souvenir, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JOSEF FRANK, 1 par, modell 2334 för Svenskt Tenn, 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ANNA EHRNER, skål, glas, Kosta Boda
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅL, "Fuga", glas, Orrefors
SKÅL, "Fuga", glas, Orrefors
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VERA FERNGREN, skål, silver, GAB, Stockholm 1967, vikt ca 160 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, Hamadan, ca 91 x 161 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD, ek, 1950-/60-tal
SOFFBORD, ek, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
 NINA JOBS, klädhängare, ask, "Loop", Gärsnäs.
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ALVAR AALTO, "Pall 60", Artek, tillverkningsår 2011
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK