GOLVLAMPA, metall, Rydéns, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, Kompass, stål, quartz, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, keramik, tomte, datering 1961
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKRIN, 2 st, mahogny och björkrot, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
TAMBURMAJOR, Gemla, "Stången",1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
GLAS, 6 st, 1900-talets mitt
GLAS, 6 st, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering200 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, nutida
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
TERRIN, porslin, sannolikt England, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 3 st, bryggerimodell, sannolikt Grythyttan, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, herr, Certina, guld på stål
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
KAPPA, fuskpäls, dam, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGBORD, 1 par, England, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 200 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, kromad metall, Belid, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
TRÄSKÅL, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJER, 1 par, Stjernmöbler, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ANNE NÖMRAK, vävnad, "Körsbärsträdgård"
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BARNBÖCKER, bla Babars resa, Elsa Beskow, 1940-/50-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
 TOM DIXON, taklampa, "Pressed Glass Pendant Bowl"
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FRITZ HANSEN, karmstol, modell 7798, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
LARS OLOF LOELD (1930-2023), färglitografi, signerad och daterad 1971
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ELLJUSSTAKE, "Elflugan", Lundgren och Strandberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL MALMSTEN, sänggavlar, "Ulrika", Bodafors, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
PÄRLCOLLIER, akoyapärlor, lås av 14k vitguld, 1900-/2000-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
COLLIER, lås av 18k guld, ABH Stockholm 1905
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, Juco, House Doctor, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING HANDVERKTYG, 1900-tal
SAMLING HANDVERKTYG, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
POSTHORN, koppar, 1900-tal
POSTHORN, koppar, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR porslin, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GÖRAN WÄRFF, ljuslykta "Polar", glas, Kosta
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, koppar och smide, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
LAMPSKÄRM, textil av Josef Frank, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
MINIATYRMÅLNING, akvarell, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SKÅL, kristall, "Sofiero", Gunnar Cyrén, Orrefors
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, screentryck, otydligt signerad, daterad 2003
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, Winner, stål, automatiskt urverk, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
EFVA ATTLING, hänge med kedja, silver, "Rose Petal"
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, porslin, Kina, sannolikt Republik (1912–1949)
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, Stina Sandwall, "Spica", SMD design
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj, "Åldermannen", 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVISPORSLIN, 10 del, porslin, Gustafsberg, 1800-/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGELLAVOAR, 1800-tal
SPEGELLAVOAR, 1800-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 800 SEK
ARMBANDSUR, Oreba, stål, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
TRÅG, furu, allmoge, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LENA AUGUSTINSSON (född 1952), olja på duk, signerad och daterad 06 à tergo
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK