GUNNAR CYRÉN, 2 st snapsglas, "Nobelservisen", Orrefors
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅP, vitlackerad metall, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING BJÄLLROR, 7 st, malm, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ERIK HÖGLUND, fat, glas, Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, engelsk stil, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtöljer, ett par, "Casino", Lammhults
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
TAKLAMPA, Aneta, 2000-tal
TAKLAMPA, Aneta, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ARMRING, sterlingsilver, Stenlya 1974
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
NIELS ERIK FROM, armring, sterlingsilver, sannolikt 1960-tal, Danmark
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
CLAES THELL, vas, stengods, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
KÄLKE, 1900-talets mitt
KÄLKE, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BRICKOR, 2 st, mässing, sannolikt 1900-talets mitt, monogramsignerade
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
BROSCH, silver, med topaser och turkoser, 1900-talets första hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
FLAKONGER, 2 st, glas, "Dahlia", Lalique, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
STUART PARK (England, 1862-1933), olja på duk, signerad
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MATBORD, fanerat med teak, 1950-/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
DOSOR, 2 st, sannolikt nysilver, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SCHÄSLONG, EM Möbler, 2000-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, uranglas, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BOKBAND, 15 vol, Albert Engström, Albert Bonniers Förlag, Stockholm 1942
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PÄLSKAPPA, dam, minkbit, sent 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, glas och mässing, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGEL, lackarbete, med utvikbara dörrar, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, "Johanna", stengods, Gustavsberg
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
LEONARD WIEDH (1866-1938), olja på duk, signerad och daterad 1908
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
JASPER MORRISON, stol, "Hal", Vitra, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SPELBORD, 1800-/1900-tal
SPELBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, skål, porslin, "Paratiisi", Arabia
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, "Lohals", Ikea, ca 160 x 230 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VAS, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGLAMPA, mässing, Boréns 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
STOL, Blå Sation, 2000-tal
STOL, Blå Sation, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSMÖBEL, 5 del, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
FRUKTSERVIS, 7 del, keramik, Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR,  glaserat gips, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HYVELBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
BORDSPENDYL, brons, 1800-tal
BORDSPENDYL, brons, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 345 x 82 cm
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal
GRAFISKA BLAD, 2 st, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, färglitografi, otydligt signerad och numrerad 95/235
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK