HÄNGE MED KEDJA, silver, med fasettslipad ametist, 1900-talets mitt
Slutpris5 200 SEK
Värdering300 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
ARMBAND, PÄRLCOLLIER OCH MANSCHETTKNAPPAR, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GULDMYNT, 2 st, minst 21,6 k, 2 kr, Oscar II av Sverige och Norge1883, tot vikt ca 4,5 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MUNSPEL, 2 st, Harmonica och Bariton, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPELKONSOL samt TILLBEHÖR, 8-bit, Nintendo
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, kaffekanna, rostfritt stål
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG, servisporslin, "Berså", Gustavsberg
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, Tekke, Turkmenistan, semiantik, ca 150 x 118 cm
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-tal
HÖRNSKÅP, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
LOUNGEFÅTÖLJER, 1 par, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BARSTOL, svartlackerat trä, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JAN WIBERG (född 1944), olja på duk, monogramsignerad samt signerad à tergo
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ARMBANDSUR, 14k vitguld, Tissot, dam, 1900-talets andra hälft, total vikt ca 12 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
CITRIN, fasettslipad, oinfattad, ca 120 ct
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
RING, 18k guld, vikt ca 4,5 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
HÄNGE, 18k guld med akvamarin, 1900-talets mitt, total vikt ca 2,2 g
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
BROSCH, 18k guld, med turkos sten, tot vikt 2,2 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
JEAN-MARIE MASSAUD, snurrstolar, 1 par, "Flow", MDF, Italia
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
COLLIER, 2 st, lås 18k guld, odlade pärlor
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Rörstrandia", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SAM LARSSON, karmstol, "Sam", DUX, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 18k vitguld, med smaragd och diamanter, tot vikt ca 4,9 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 18,9 g
Slutpris7 800 SEK
Värdering10 000 SEK
RING, 18k guld, med syntetisk stjärnrubin, tot vikt ca 4,4 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Ulfåsa", 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBANDSUR, Revue Sport, stål, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBANDSUR, herr, Diesel, stål, quartz, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SEIKO, armbandsur, stål, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, lergods, osignerad, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VAS, keramik, Upsala Ekeby, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
EDWARD HALD, vas, glas, fiskgraal, Orrefors, signerad
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
RINGAR, 2 st, 14k vitguld, med diamanter, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 94 g
Slutpris6 400 SEK
Värdering6 000 SEK
ÖRHÄNGEN, RING OCH BROSCH, 18k guld, med odlade pärlor, tot vikt ca 15 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
FÅTÖLJ, Johanson design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, Kosta Boda, möjligen Anne Wåhlström, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PIERRE FORSELL, vägglampett, mässing, Skultuna Messingsbruk
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad GB, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MEKANISK LEKSAK, litograferad plåt, Gama, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL OCH BRICKA, silver, 1900-tal, tot vikt ca 250 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
HÄNGE OCH BROSCHER, 4 st, silver, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo", soffbord, Karl Andersson & Söner, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
PALLAR, 1 par, "Happy", Pedrali, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
OLOF MARTIN ANDERSSON "MARTINE" (1853-1915), 4 st, akvareller, signerade
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK