OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, skulptur, bemålad gips, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, fåtölj, "Can", för HAY, samtida
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
FLÖTEN, 2 st, glas, Björkshults glasbruk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDOBORD, målat, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL, kristall, Orrefors, större modell
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
OKI SATO, taklampa, Nendo, för Wästberg
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, metall och glas, 1800-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BOKSTÖD, 1 par, keramik, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Bröderna Andersson, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA OCH LJUSSTAKAR, 3 del, mässing, Gusummässing och Vallonmässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, 18k guld, vikt ca 10,5 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 500 SEK
BORDSLAMPSFÖTTER, 7 st, mässing, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
PETER BRANDT, pall, "Bimbo", Blå Station, Åhus, 2012
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TE- OCH KAFFESERVIS, porslin, Rosenthal, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGLAMPA, glas och mässing, 1950-/70-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MONICA MULDER, 1 par, taklampor, "Bloom", Pholc, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
VAS, keramik, Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SJALNÅL, 18k guld, med turkoser, vikt ca 2 g
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
LINNESERVETTER, 12+7 st, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ROLF SWEDBERG (1927-2008), pastell, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LISA LARSON, skulptur, stengods, "Lejon Maxi", Gustavsberg, signerad
Slutpris7 800 SEK
Värdering10 000 SEK
PATRICIA URQUIOLA, 1 par karmstolar, "Mathilda", Moroso, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
ALVAR AALTO, skål och vas, glas, Iittala, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SKULTUNA, 5 st, mortlar, mässing, år 1977-1981
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 4 st, 18k guld, tot vikt ca 16 g
Slutpris6 600 SEK
Värdering8 000 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008) färglitografi signerad och daterad 88
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
ANDERS PEHRSON, "Knubbling", golvlampa, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, "Eames Plastic chair", Vitra, 2006
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och daterad -81
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ARMBANDSUR, 18k guld, dam, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
ARNE ANDERSSON (född 1933), olja på duk, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
RESESKRIVMASKIN, Remington, "Smith Premier", 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MARIANNE WESTMAN, 6 st muggar, porslin, "Mon Amie", Rörstrand, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
DAMARBETSBORD, sengustavianskt, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
LOUNGESTOL, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, 1900-/2000-tal, större modell
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RÄKNEMASKIN, "Saldorita", Saldoritaverken, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal, färglitografi, signerad och numrerad Lars Rolf 110/150
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SITTPUFF, Glimåkra of Sweden, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK