SAMLING SCARVES, 11 st, bla siden, Richard Allan, Harrods mm, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HYLLA / RUMSAVDELARE, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, String
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, no 5, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BRICKA, mässing, Firma Lars Holmström Arvika, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
KAPPA, dam, Burberry, strlk US 10
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SALTKAR, silver, tot vikt inkl sked ca 105 g
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
CAFÈBORD, "Terrazzo", HAY, Danmark, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
PAUL KEDELV, 2 st, skålar, glas, Flygsfors, signerade och daterade 55
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SAMLING LJUSSTAKAR, 14 st, mässing och malm, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 1 par, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
VASER, 3 st, keramik, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ERKKI TIERMA, olja på duk, signerad och daterad -68
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
SIGNE PERSSON-MELIN, vas, iriserande glas, "Boda Blom", Boda Nova, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER OCH VASER, 4 st, keramik, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VERNER PANTON, taklampa, "Flowerpot VP1", &Tradition, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
KAPPA, Barbour, strlk UK 10
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
YTTERFODER, porslin, större modell, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
CAFÉBORD, blålackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGKROKAR, 1 par, mässing, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
BORDSDEKORATIONER, 4 st, bla sten och keramik, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MARC SADLER, golvlampa, "Twiggy", Foscarini, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
ANDERSSON & VOLL, "Pavilion Lounge", fåtölj, &Tradition, Danmark, samtida
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
YTTERFODER, 1 par, porslin, "Empire", nr 5, old Gustavsberg, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
VAS, silver, Mema, 1900-talets andra hälft, vikt ca 100 g
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
KAROTTER, 2 st, porslin, bla terrin "Mykolo" av Berit Ternell, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FOLKDRÄKT, Skedevi, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
GOLVLAMPA, vitlackerad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ANNE NILSSON, skål, kristall, Orrefors, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
CAFÉBORD MED STOL, 2 del, blålackerad metall, "Bistro", Fermob, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
VASER, 2 st, glas, 1900-/2000-tal, Tarnowiec Polen samt otydligt signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KRUS, lergods, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), färglitografi, signerad och numrerad 64/120
Slutpris9 600 SEK
Värdering12 000 SEK
GOLVLAMPA, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTUR, bronserad metall, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, mässing, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BOK, "Norrköpings minne" av Hans-Olof Sundelius, Norrköping 1798, Ad Fr Raam
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BYRÅ, senbarockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK