KARMSTOLAR, 6 st, Skandiform, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LARS PIRAK (1932-2008), färglitografi, signerad och numrerad 266/320
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
RINGAR, 2 st, 18k guld, bla med onyx, tot vikt ca 8,3 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
DOSOR OCH VAS, 3 del, silver, bla sannolikt A Westberg 1846, total vikt ca 114 g
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BURBERRYS, trenchcoat, dam, strlk ca 36/38
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
PIANODRAGSPEL, Hagström, Granesso, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SOCKERSKRIN, silver, vikt ca 310 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SKULPTUR, marmor, samtida
SKULPTUR, marmor, samtida
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
ANTTI KOTLAINEN, sidobord, "Oona", Martela, samtida
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ANTONIO CITTERIO, skrivbordslampa, "Kelvin T", Flos, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ARMRING, 18k guld, vikt ca 11 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, bla sterlingsilver, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS BERNSTRAND & STEFAN BORSELIUS, sittpuff, "Bob", Blå Station, 2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
TESPINDEL, silver, svenska stämplar SP 1885, vikt ca 35 g
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DOSOR, 2 st, silver, filigranarbete, tot vikt ca 285 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
BOKBAND, 5 vol, Gustaf Fröding "Samlade skrifter"
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 18k guld samt jade, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
ERNST BILLGREN (född 1957), färglitografi, signerad och numrerad 30/100
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn, 1900-/2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
ERIKA LAGERBIELKE, 10 st cocktailglas, "Intermezzo", Orrefors
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
JAN EKSTRÖM, fåtölj med fotpall, "Gazell", Conform, 1900-/2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, Bidjar, old, ca 304 x 198 m
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
SAMLING MYNT, mestadels svenska 1900-tal, bla 2 kr
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSPENDYL, bronserad metall, 1800-/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
HELEN WEDEL (född 1945), akvarell, signerad och daterad -99
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, "EA-108", Vitra, samtida
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
BORDSKLOCKA, malm, 1900-tal
BORDSKLOCKA, malm, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VEDKORG, koppar, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
HEE WELLING, stol, "About a chair", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE, mässing och marmor, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPOR, 2 st, keramik, Söholm, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
MATGAFFLAR, 9 st, silver, svenska stämplar N Högberg 1897, modell franska liljan, tot vikt ca 533 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
VITRINSKÅP, furu, 1800-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
BESTICK, 22 del, silver, GF Hallengren 1934, tot vikt ca 675 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 SEK
SKULPTURER, 10 st, sten och trä, i form av ägg, 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Nord" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Öst" ur serien "Världens Barn", Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, "Mei", ur serien All världens Barn, Gustavsberg
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK