GÖRAN WÄRFF, 3 st ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
VAS PÅ FOT, glas, Franzén & Co, Kosta, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TEKANNA, Kina, porslin, sannolikt 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIDENMÅLNING, Kina, sannolikt 1900-tal, signerad
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
TAVELRAMAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, Certina, manuell, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
EWALD DAHLSKOG, tillskriven, lampkupa, glas, 1940-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
DAMARMBANDSUR, Certina, 18k guld, quartz, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGURER, 2 st, skuret och bemålat trä, bla signerad och daterad Sigge 1972
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FIGUR, lergods, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
KORGAR, 5 st, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
KORG, 1900-tal, större modell
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt semiantik, ca 290 x 382 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering6 000 SEK
SKÄNK, furu, 1900-talets början
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, ÖIA, engelsk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
MORTEN VOSS, "Flightdeck", soffbord, Voss Co Living
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Royal, sannolikt Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 1 par, "Decibel", Skandiform, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KARAFF SAMT SKÅL PÅ FOT, glas, bla Reijmyre 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, silver, Omega
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 11 st, mässing och nysilver, mestadels 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
KOMMOD, furu, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, lergods, med datering 1904
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
VÄGGRELIEF, mässingsplåt, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KORG, rotting, 1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
MORTEL OCH SAX, järn, bla 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, med berlock, 2 st, 10-12k guld, total vikt ca 18,6 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JORGE PENSI, stolar, 6 st, "Bikini chair", 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ASKFAT, porslin, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, koppar, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, sterlingsilver, vikt ca 76 g
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HALLVARD JAKOBSEN, 6 st vägglampor, metall, "Uno 1100 LED"
Slutpris600 SEK
Värdering1 200 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,2 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
SNUSDOSA SAMT PIPOR, 4 del, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
TESERVIS, 15 del, keramik, Syco, Strömstad, 1950-/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD / TIDNINGSSTÄLL, bambu och rotting, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, 18k guld, vikt ca 7,9 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
FIGURER, 3 st, glas, bla Reijmyre glasbruk, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, mässing, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Kennel", Gustavsberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
FRITIZ GÄRTNER (1882-1958), olja på duk, signerad och daterad 1919
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
COLLIER, 18k guld, x-länk, vikt ca 9,3 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK