FIGURER, 3 st, glas, bla Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BJÖRN DAHLSTRÖM, barstolar, 4 st, CBI, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, sk Strindbergslampa, mässing, Karlskrona lampfabrik, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SJALAR OCH HALSDUKAR, 6 st, bla Kenzo, Paul & friends och Beck Söndergaard
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
VÄGGUR, 1800-/1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st skålar, glas, Kosta Boda, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BILL STUMPF OCH DON CHADWICK, kontorsstol, Herman Miller,  "Aeron Chair"
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k guld, med olikfärgade glasstenar, total vikt ca 6,7 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, Balestra, vikt ca 28 g
Slutpris14 000 SEK
Värdering14 000 SEK
SKÅLFAT OCH VASER, 3 del, keramik, bla Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
FIGURIN, porslin, Wallendorf, Tyskland, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 2 st, ”Select”, Liselotte Henriksen, Boda Nova
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 200 SEK
TAMBURMAJOR, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
VAS, glas, sannolikt Erik Höglund, Boda, signerad
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKPLAFONDER, 1 par, mässing och kristall, 1900-/2000-tal, större modell
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGURIN, porslin, Lladro, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
DUFFEL, dam, Almia, strl 40
DUFFEL, dam, Almia, strl 40
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, teak och ek, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, sannolikt old, ca 230 x 340 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, glas, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLYSTRAR, 1 par, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
GÖRAN WÄRFF, 5 st ljuslyktor, glas, "Sunflower", Kosta, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SIMON GATE, vas, glas, Orrefors, signerad
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
PUNSCHMUGGAR, 4 st, silver, L Råström, Stockholm 1973, tot vikt 283 g
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
KANDELABER, trä, "Nordic Light", Design House, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR NYLUND, tekanna och bringare, stengods, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Cobra", Källemo, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, keramik, Paradisverkstaden, Öland, 19/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BESTICKUPPSÄTTNINGAR, 2 modeller (60 + 30 del), 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ELDHUND, gjutjärn, 1900-tal
ELDHUND, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
TIDNINGSKORG, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med odlad pärla, vikt ca 3,9 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
STOL, Swopper Classic, ergonomisk arbetsstol, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, bla brosher gulmetall, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SVÄN GRANDIN (1906-1982), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
HAY, "Bead Basket", 2000-tal
HAY, "Bead Basket", 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BORD, Blå Station, 2000-tal
BORD, Blå Station, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
STÅSTÖDSTOL, Muvman, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STÅSTÖDSTOLAR, 1 par, Muvman, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, silver och röda stenar, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GASKAMIN, Home it, HT H 0001, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
FIGURIN, porslin, Lladro, Spanien, 1900-talets andra hälft, större modell
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE, 14k guld, vikt ca 4,5 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK