SKÅL, trä, allmoge, signerad Erland Laurin, Hejde, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FÖNSTERLAMPA, glas, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING LEKSAKSBILAR, bla "Chitty Chitty Bang Bang", Corgi Toys, 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
DAVID GECKELER, 1 par, barstolar, "Nerd", Muuto, 2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
BLOMKRUKOR, 2 st lergods, Upsala Ekeby samt Rörstrand, 1950-/60-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
NILS G STENQVIST (1934-2005), färglitografi, signerad och daterad 1993
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TERRIN, porslin, "Sultan", Gustafsberg, 1800-/1900-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, galleri, old, ca 218 x 84 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
PIEDESTALER, 1 par, bambu och rotting, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
VITRINSKÅP, 1800-/1900-tal
VITRINSKÅP, 1800-/1900-tal
Slutpris5 800 SEK
Värdering3 000 SEK
ARMBANDSUR, Jaragar, automatiskt urverk, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, 1 par, Reprodux, Bevan Funnel Ltd England, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTAL, bronserad, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BLOMBÄNK, tidigt 1900-tal
BLOMBÄNK, tidigt 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
DUKAR OCH SERVIETTER, 23 del, linnedamast, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRUMPET, vitmetall, 1900-tal
TRUMPET, vitmetall, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BOKHYLLA, fanerad med alm, 1940-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BRICKA, porslin, sannolikt Dresden, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SILVERFÖREMÅL, 4 delar, silver, 1900-tal, total vikt ca 193 g
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 33 delar, silver, "Haga", 1900-tal, total vikt exkl knivar med rostfritt blad ca 726 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
FÄLLBÄNK, allmoge, 1900-tal
FÄLLBÄNK, allmoge, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KÄPP OCH KRYCKA, silverhandtag, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
GITARRSTÄLL, 3 st, metall, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TABURETTER, 1 par, 1700/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 200 SEK
TRUMPET, mässing, Antoine Courtois, Paris, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
BENGT ANDRÉN (1919-2016), olja på duk, osignerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPOR, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
BORD, 1930-/40-tal
BORD, 1930-/40-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
DUK, linnedamast, Almedahls, ca 200 x 150 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
GRANATSMYCKEN SAMT BROSCH, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
VÄLLINGKLOCKOR, 5 st, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING SILVERBESTICK, 17 del, bla modell snäck, spets och franska liljan, tot vikt ca 550 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
VAS, keramik, Upsala Ekeby, mongoramsignerad JY nr 1122, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, herr, Seiko, automatiskt urverk, 2023
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BENGT ANDRÉN (1919-2016), olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 4 st, bla silver, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
ÅKE BJURHAMN, färglitografi, signerad och daterad -01
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESKEDAR, 6 st, silver, GAB, 1962, total vikt ca 91 g
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGPENDYL, brons, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK