STOLAR, 3 st, Karl Johanstil, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
STIG LINDBERG, 7 del, keramik, "Piazza", Gustavsberg, 1960-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLJUSSTAKE, smide, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STIG LINDBERG, fat, porslin, "Månsken", No 1 Art Plate, Gustavsberg
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
BRILJANTSLIPAD DIAMANT, oinfattad, 0.46 ct, G/VVS2, i microfilm från IGI
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
ERIK BOËTHIUS (1897-1970), olja på pannå, signerad och daterad 1948
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, 4 st spännben
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, Arabia, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
LAMPKUPOR, 3 st, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GLASFÖREMÅL, 4 del, Reijmyre, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ÖLGLAS, 6 st, glas, Reijmyre, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL PÅ FOT, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
BIRGITTE FRIGAST, tomtenisse, porslin/textil, Danmark
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
MONICA BRATT, 2 st, vaser, glas, Reijmyre glasbruk, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MONICA BRATT, bringare, glas, Reijmyre, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FRANK & REGINE JUHLS, halskedja med hänge, silver, Kautokeino, Norge, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SAFTGLAS, 6 st, glas, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
KINESISK KERAMIK, 8 del, porslin, mestadels 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, nysilver, GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TAKKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
LUFTGEVÄR, Stoeger XS20
LUFTGEVÄR, Stoeger XS20
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 35 st jultallrikar, porslin, år 1973-2008
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
VAS, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn, skiva av marmor, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
PELARBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, trä och metall, allmoge, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, furu, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
ULLA PROCOPÉ, 12 del servisporslin, "Valencia", Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
ULLA PROCOPÉ, 8 st mattallrikar, porslin, "Valencia", Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
ULLA PROCOPÉ, uppläggningsfat, porslin, "Valencia", Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ULLA PROCOPÉ, teservis 15 del, porslin, "Valencia", Arabia, Finland, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
ATENNIENNHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
KAROTTER, 2 st, emaljerat gjutjärn, Klafreström, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
THERESIA SANDSTRÖM (1893-1981), olja på duk, signerad och daterad 1912
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, ca 126 x 187 cm
ORIENTMATTA, ca 126 x 187 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KAFFESERVIS, 10 del, keramik, Höganäs
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GÖRAN WÄRFF, 8 st, champagneglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
GÖRAN WÄRFF, 18 del, glas, 9 vinglas samt 9 selterglas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
GÖRAN WÄRFF, 9 st ölglas och 8 snapsglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
GÖRAN WÄRFF, 7 coupeskålar och 7 likörglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GÖRAN WÄRFF, 10 st cocktailglas, glas, "Rustica", Pukeberg, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
KISTA, allmoge, 1800-tal
KISTA, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GITARR, akustisk, "8 PA", Alhambra, Spanien
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SAMLING SILVER, 20 del, olika modeller, 1900-tal, tot vikt ca 770 g
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
KARIN BJÖRQUIST, 28 del, servisporslin, stengods, "Vardag", Gustavsberg, 1960-/70-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
BO WESTERDAHL, sideboard, "Boss", Fogia, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK