RING, 18k guld och vitguld, med gammalslipade diamanter, tot vikt ca 10 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
CHARLES JOURDAN, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering300 SEK
HUGO BOSS, "Hugo", axelremsväska, blått skinn, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, 1 par örhängen, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
YVES SAINT LAURENT VARIATION, kavaj, dam, 1980-/90-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SKÄRP, 4 st, bla Laurèl, Escada, sent sannolikt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Brise de Charme", design Julia Abadie år 1991
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
HALSDUKAR, 4 st, ull, sannolikt sent 1900-tal, bla Jaeger och Laurèl
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
ARMRING, förgyllt silver, med granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver och granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
DOLOMITEN SPORTSWEAR, Rehbochloden, jacka, ull, dam, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, 2 st, hantverk av bla returglas, 1900-/2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ESCADA, 3 del, tröja och koftor, sannolikt 1990-tal
Slutpris750 SEK
Värdering400 SEK
CHANEL, 1 par sandaletter, svart mocka, strlk 38
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
YVES SAINT LAURENT TRICOT, kofta, ull, sannolikt 1990-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
SPORTALM, jacka, sammet, Österrike, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ARMBANDSUR, herr, Blumus De Luxe, 1900-talets mitt, manuellt urverk
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, stål, Certina, herr, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering700 SEK
ÖRHÄNGEN, 15 par, clips, bijouteri, bla Grossé
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
EFVA ATTLING SAMT MARIA BÖRJESSON, 1 par örhängen resp hänge, silver, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
YVES SAINT LAURENT, 2 st, skärp, sent 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
KAVAJER, 3 st, Escada by Margaretha Ley, Exaltation Paris samt Paul Costelloe, 1980-/90-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MÜNCHNER MANUFAKTUR, 3 st, kavajer och väst, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
RING, 14k guld, med karneol, tot vikt ca 3,9 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, med granater och pärlor, tot vikt ca 1,6 g
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBANDSUR, Longines, "La Grande Classique de Longines, stål, quartz
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ALLIANSRING OCH VIGSELRING, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter, tot vikt ca 4,2 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ESCADA, handväska, mocka, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
CLASSIC, kappa, angora, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Au coeur de la vie"
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK