FADENMEISTER, kostym, dam, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SALVATORE FERRAGAMO, blus, siden och ull, sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, sk syskonring, med två briljantslipade diamanter tot 0.41 ct, svenska stämplar 1978, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, skärp, 1900/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
ESCADA, sjal, ull, Margaretha Ley, sannolikt 1980-/90-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GERARD PASQUIET, kavaj, dam, sannolikt 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, stål, med damur Corocraft, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CAPE OCH KAVAJ, 2 st, dam, Moessmer, Hammerschmid, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.28 ct, svenska stämplar 1967, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
CAPE, ull, Linneväveriet i Horred, 2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
BURBERRYS, jacka och kjol, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, vitmetall och textil, orientalisk stil, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, sterlingsilver, Eggert, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, otydlig stämpel, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
CAPE, handbroderad, sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Qu'importe le flacon....Pourvu qu'on ait l'ivresse", design Catherine Baschet 1988
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
ESCADA, blus med matchande pumps, sannolikt 1990-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
CAROLINE ROHMER, kavaj, sammet, sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CHRISTIAN DIOR, skärp, sent 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
ESCADA, handväska, svart skinn, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
PETER HAHN, top, kashmir
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SCHNEIDERS, 2 st, kavajer, dam, ull, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, syntetisk sten, svenska stämplar GK Stockholm 1971, tot vikt ca 4,9 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, brosch, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
KAVAJER, 3 st, Escada, Caractère och Armani, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÄRP, 3 st, Yves Saint Laurent samt Mondi, sent 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
BRUNATE, loafers, strlk 40
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
YVES SAINT LAURENT, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ANDRÉ COURRÈGES, jacka/kavaj, Courrèges, Paris, Frankrike, sannolikt 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MULBERRY, "Bayswater", handväska, skinn, 2011
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
SPORTALM, kappa, med päls, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 SEK
HANDVÄSKA, skinn och sammet, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SKEDEVIDRÄKT, dam, Östergötland, 1900-talets andra hälft, strlk ca 38
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
KEMPER SPORTCHIC, kappa, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, herr, Alpina samt Patria, stål, 1900-talets mitt, manuella urverk
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
DRÄKT, 2 del, siden, Lecomte, sent 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CLAES GIERTTA, halsring med hänge, sterlingsilver, Stockholm 1971
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
RIL'S, kavaj, ull, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
DIOR, skärp, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
RING, 18k guld, med bergkristall, Stockholm 1948, tot vikt ca 9,7 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
ESCADA, 2 del kostym, by Margaretha Ley, sannolikt 1990-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MUST DE CARTIER, scarf, siden, "Panthere Royale", sannolikt sent 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
HÄNGE, silver och paste, tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
BULGARI, scarf, sidentwill, Davide Pizzigoni
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
BROSCH, sterlingsilver, med odlade pärlor, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
COCCINELLE, handväska, 2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
ESCADA, blus, siden, sannolikt 1990-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK