SALVATORE FERRAGAMO, blus, siden och ull, sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, sk syskonring, med två briljantslipade diamanter tot 0.41 ct, svenska stämplar 1978, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ESCADA, sjal, ull, Margaretha Ley, sannolikt 1980-/90-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GERARD PASQUIET, kavaj, dam, sannolikt 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, stål, med damur Corocraft, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CAPE OCH KAVAJ, 2 st, dam, Moessmer, Hammerschmid, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.28 ct, svenska stämplar 1967, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BURBERRYS, jacka och kjol, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
COLLIER, vitmetall och textil, orientalisk stil, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, sterlingsilver, Eggert, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, otydlig stämpel, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Qu'importe le flacon....Pourvu qu'on ait l'ivresse", design Catherine Baschet 1988
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
ESCADA, blus med matchande pumps, sannolikt 1990-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
ESCADA, handväska, svart skinn, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, syntetisk sten, svenska stämplar GK Stockholm 1971, tot vikt ca 4,9 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, brosch, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
KAVAJER, 3 st, Escada, Caractère och Armani, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÄRP, 3 st, Yves Saint Laurent samt Mondi, sent 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
YVES SAINT LAURENT, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
ANDRÉ COURRÈGES, jacka/kavaj, Courrèges, Paris, Frankrike, sannolikt 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
MULBERRY, "Bayswater", handväska, skinn, 2011
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
HANDVÄSKA, skinn och sammet, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SKEDEVIDRÄKT, dam, Östergötland, 1900-talets andra hälft, strlk ca 38
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, herr, Alpina samt Patria, stål, 1900-talets mitt, manuella urverk
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
CLAES GIERTTA, halsring med hänge, sterlingsilver, Stockholm 1971
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, 18k guld, med bergkristall, Stockholm 1948, tot vikt ca 9,7 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
ESCADA, 2 del kostym, by Margaretha Ley, sannolikt 1990-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MUST DE CARTIER, scarf, siden, "Panthere Royale", sannolikt sent 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BULGARI, scarf, sidentwill, Davide Pizzigoni
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
BROSCH, sterlingsilver, med odlade pärlor, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK