STIG LINDBERG, 4 st, kaffekoppar med fat, "Berså", Gustavbserg
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 2+2 st, "Fanett", Edsbyverken
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
TIMO SARPANEVA, 5 st ljusstakar, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo", Karl Andersson & Söner, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
DRICKABACK, "Bryggeriet Kronan Sundbyberg", 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
SVEN ENGSTRÖM & GUNNAR MYRSTRAND, 1 par sängbord, "Casino", 1960-/70-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k vitguld, med briljantslipade diamanter och smaragder
Slutpris15 000 SEK
Värdering18 000 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, modell Patricia, tot vikt ca 139 g
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
RÖRSTRAND, 23 del, teservis, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KAFFE- OCH MOCKASKEDAR, 11 st, silver, modell Disa, tot vikt 144 g
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
CONSTANCE GUISSETTE, taklampa, "Vertigo White", för Petit Furniture
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TAKPLAFONDER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BESTICK, 19 del, silver, modell Chippendale, tot vikt ca 330 g
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, Alton 1992, tot vikt ca 188 g
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
GOEBEL, 9 st, figuriner, porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TOSHIYUKI KITA, sittpall, "Suruyama Island", Moroso, Italy
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK