Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
SITTPUFF, England, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA, "Elidus 7250", 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN OCH HÄNGE, 3 del, 18k guld, tot vikt ca 6,3 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
LORGNETTE, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KLOCKCHATELEINE, 18k guld, 1800-tal, tot vikt ca 7,15 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SAMEKNIV, halvhornskniv, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELLAMPETT, sengustaviansk, 1800-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
CIGARETTETUIER OCH DOSOR, 4 st, silver, tot vikt ca 313 g
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ASK, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
VASER, 4 st, silver, tot vikt ca 627 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 9 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SALONGSGRAMMONFON, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
MODELLBILAR, 5 st, bla Burago, Norey,1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBILAR, 30 st, "Volvo collection", Editions Atlas
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
MODELLBILAR, 6 st, bla Burago, 1900-/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 SEK
MODELLBILAR, 13 st, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MODELLBILAR, 6 st, rallybilar, bla Sun Star, Revell, Burago, Ricko, 1900-/2000-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
MODELLBILAR, 14 st, bl a Smart Toys, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
MODELLBIL, 1962 Volkswagen Samba-Bus, Sun Star, skala 1:12, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
MODELLBILAR, 4 st, Maisto, Universal Hobbies, 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SCHUCO, modellbil Examico 4001
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKÅL PÅ FOT, 2 st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 76 x 325 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
URNOR, 1 par, svartlackerat gjutjärn
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
BURK, tenn, GAB, 1933
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
BORDSLYSTER, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, nautisk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL SAMT LAMPETTER, tenn, 1930-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TAKAMPEL, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
ERIK TUOLJA (1915-1978), samekniv, halvhornskniv, monogramsignerad
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 132 del, nysilver, CG Hallberg
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
FRILUFTSSERVIS, "Taffel", Sigvard Bernadotte
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
HATTASK, 1900-talets första hälft, med damhattar
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Casio, Edifice, chronograph, WR100m
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
KIKARE, Zenit, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Hans-Agne Jakobsson, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK