TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
IKON MED RIZZA, möjligen Ryssland, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
STOL, Mitab, 2000-tal
STOL, Mitab, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BRÖDROST, 1900-talets första hälft, märkt Elektro Gennel Stockholm
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
VÄGGLAMPETTER, 4 st, mässing, barockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SVEN WEJSFELT, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad och daterad 80
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SKULPTUR, brons, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering400 SEK
TIMPLÅDA, allmoge, datering 1845
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 5 st, mässing och malm, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOPPSLEV, silver, sannolikt 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
GUNILLA ALLARD, 1 par, "Cortina", stol, Lammhults, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal, större modell
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand, signerad
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal
LJUSSTAKAR, två par, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Göte Möbler, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, Plosy, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KOPIEMÅLNING, oljemålning, signerad D Larsson, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, Offecct, 2000-tal
SIDOBORD, Offecct, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BOJAN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
RONAN AND ERWAN BOUROULLEC, barpallar, 3 st, "Striped sedia", Magis
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, brons och marmor, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
KONTORSSTOL / KONFERANSSTOL, Bombastik, 2016
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JAROSLAW CHUDY, oljemålning, signerad och daterad 92
Slutpris13 000 SEK
Värdering5 000 SEK
PERRY KING, SANTIAGO MIRANDA & GIANLUIGI ARNALD, golvlampa, "Jill", Arteluce, Italien
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, omkring år 1900
SIDOBORD, omkring år 1900
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
FISKERULLE, ABU, Record, Ambassadeur No 5000, AB Urfabriken Svängsta, 1956
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
BRICKA, silver, svenska stämplar, vikt 541 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
BAUME & MERCIER, armbandsur, herr, stål
Slutpris5 500 SEK
Värdering6 000 SEK
CLAES BONDERUP OCH TORSTEN THORUP, taklampa, "Semipendel", Fog & Mørup, Danmark
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
VICKE LINDSTRAND, skulptur, "Mandrill", Upsala Ekeby
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 000 SEK
DALAHÄST, större modell, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
HERMAN SIERSBOL, troligen, ring, sterlingsilver, Danmark, med ametist
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
RONAN OCH ERWAN BOUROULLEC, 1 par karmstolar, Papyrus, Kartell, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
COLLIER, 14k guld, med briljantslipade diamanter och rubiner, tot vikt ca 6 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
BANKETT, 1800-/1900-tal
BANKETT, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK