LISA LARSON, figur, tiger, stengods, Gustavsberg
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, taklampa, "W151 S2 Extra Large", Wästberg
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
SARA LARSSON, 2 st "Happy/Stool", pallar, A2 Design Studio
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k vitguld, med turmalin och diamanter, vikt ca 4 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
PHILIPPE STARCK, stol, Kartell, "Eros", Italien
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGHÖRNSKÅP, allmoge, daterat 1844
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, 3 st, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
SNURRSTOL, Gärsnäs, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-tal
STOLAR, 6 st, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SPEGEL, 1800/1900-tal
SPEGEL, 1800/1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
JACQUES VILLON, utställningsaffisch, 1955, tryckt hos Mourlot, Paris
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, i form av svamp, glas, Boda, 1970-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
PALL, IKEA, "Dole", 1950/60-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GARADJE, orientmatta, galleri, ca 193 x 62 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
LOUISE HEDERSTRÖM, klädhängare, Maze, "Bill l"
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BENGT ORUP, oljemålning, signerad
Slutpris12 500 SEK
Värdering8 000 SEK
LISA LARSON, figur, katt, stengods, Gustavsberg
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
OIVA TOIKKA, gungstol för barn, Magis, "Dodo", Italy
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
CURT FORS, färglitografi, signerad och daterad 1979
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
BROSCH, vitguld, möjligen England, med briljantslipade diamanter tot ca 0,98 ct, vikt ca 15 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
BORDSLAMPOR, 2 st, mässing, 1960-/1970-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
LAGGKÄRL, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BENGT ORUP, 7 st, cocktailglas, Johansfors
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD, Klaesson, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, ett par, empire, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KOMPASS, mässing, London, sent 1900-tal/samtida
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
 LISA LARSON, figur, keramik, "Giraff", ur serien Stora Zoo, Gustavsberg
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFBORD, 2000-tal
SOFFBORD, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KARL NORDSTRÖM, blyertsteckning, monogramsignerad KN
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
BESTICKLÅDA. allmoge, 1800-tal
Slutpris950 SEK
Värdering400 SEK
JAROSLAW CHUDY, oljemålning, signerad och daterad 92, större format
Slutpris10 500 SEK
Värdering4 000 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
TAMBURMAJOR, 2000-tal
TAMBURMAJOR, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING TAVELRAMAR, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
BOUILOTTELAMPA, brons, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SOPPSLEV, silver, svenska stämplar 1853
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KOPIEMÅLNING, av Jeanine Aeply, stilleben, bemålad reproduktion sk pochoir
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD, HAY, "Tulou", samtida
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
PABLO PICASSO, utställningsaffisch, 1954, tryckt hos Mourlot, Paris
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, otydligt monogramsignerad
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄSKÅLAR, 2 st, allmoge, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
BENGT ORUP. 6 st, selterglas, "Strikt”, Johansfors, 1950-/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
RING, platina, central gammalslipad diamant ca 0.96 ct
Slutpris25 000 SEK
Värdering32 000 SEK
KARMSTOL, Bolia, 2000-tal
KARMSTOL, Bolia, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK