JAN-OLOF FOLKESSON, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal, fot av gjutjärn
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SALONGSBORD, Karl-Johanstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
HERRBETJÄNT, Bravetto, Italien, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
ROGER PERSSON, soffbord, ek, "Mill"
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGE, 18k guld, vikt ca 3,6 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 400 SEK
HANS J WEGNER, serveringsvagn, Andreas Tuck, Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1920
Slutpris2 200 SEK
Värdering500 SEK
DRINKSKEDAR OCH COCKTAILPINNAR, 18 del, med halvädelstenar
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KRYDDBURKAR, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, silver, svenska stämplar 1967 samt 1972
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
FISKBESTICK, 24 del, nysilver, England, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, funkis, 1920-/30-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
JACKA, herr, Stone Island, strlk ca L
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 SEK
JACKA, herr, Canada Goose, strlk M
Slutpris1 300 SEK
Värdering300 SEK
SPEGLAR, 1 par, 1900-/2000-tal, ramverk i bambuimitation
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
BRICKOR, 11 st, nysilver och nickel, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Continental", fåtölj, Swedese, formgiven 2011
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ERIK CARLBERG, oljemålning, signerad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MARC JACOBS, 1 par pumps, svart skinn, strlk 37
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, benporslin, Rörstrand
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
GARDINER, 1 par, "Lotus", GP och J Baker, England
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
BORDSTABLETTER, 5 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, glas, Orrefors, sannolikt 1970-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
TAKPLAFOND, 1900-talets mitt, stomme av mässing, behängd med prismor
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
DINKY TOYS, 982 biltransport samt 794 ramp
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KRUS, stengods, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
BORDSUR, mässing, Tiffany och Co, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
SPEGELLAMPETTER, 2 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, sannolikt "Per", 1940-/50-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, nysilver, Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), Tyskland, omkring år 1900
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
PUNSCHMUGGAR, 6 st, silver, GAB Stockholm 1967, tot vikt 211 g
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
GUNNAR ANDER, 1 par ljusstakar, smide, Ystad Metall
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GUSUMS BRUK, 3 del, mässing, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
LJUSLYKTOR, 3 st, glas, Royal Krona, 1970-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Christer Wide, Kolmården 1990
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
RAY & CHARLES EAMES, stol "Eames Plastic Chair", för Vitra
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TAKKRONA, venetiansk stil, större modell, enligt uppgift Reijmyre
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, Bergboms, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL VALLIEN, ytterfoder, porslin, "Terra", Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering400 SEK
DAGBÄDD, Johanson Design, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
IIMARI TAPIOVAARA, pallar, ett par, Edsbynverken, 1950/60-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
SERVIETTRINGAR, 6 st, silver, tot vikt ca 118 g
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 7 del, vitlackerad aluminium, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
GRAVYR, 1800-tal, England, utvikbar
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MATSTOLAR, 6 st, Artwood, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
KLÄDHÄNGARE, skuret trä, 1800-/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad och daterad 1930
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK