VIDE JANSON, färglitografi på pappannå, signerad, numrerad 10/10
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ÅKE AXELSSON, 1 par fåtöljer, "Neptunus", Galleristolen, 1995
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering1 200 SEK
KANDELABRAR OCH LJUSSTAKAR, 2 par, porslin, Schierholz, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft
BYRÅ, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
FÖNSTER, 1 par, sannolikt 1900-talets första hälft, enligt uppgift från Industrilandskapet Norrköping
Slutpris650 SEK
Värdering2 000 SEK
SPÅNKORG, 1900-talets mitt, större modell
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, Porcelain Manufactory Plaue, GDR, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets mitt
SIDEBOARD, 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SPÅNKORG, allmoge, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HALLBYRÅ MED PALL, 1950-tal
HALLBYRÅ MED PALL, 1950-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal
BÄNK, allmoge, 1800-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell,  sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KLÄDSKÅP, nyrenässans, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BERTIL VALLIEN, skål, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, med rubin 1.00 ct och briljantslipade diamanter tot 0.45 ct
Slutpris5 500 SEK
Värdering8 000 SEK
SATSBORD, 2 dlr, skyltmärkt Nordiska Kompaniet
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
PORSLINSFÖREMÅL, 5 del, bl a PMP och Bavaria, 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
LJUSPLÅTAR, 1 par, mässing, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, teak, 1950-tal
GOLVLAMPA, teak, 1950-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
KNOPPBRÄDA, 1800-tal, blåmålat trä
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KONTORSSTOL, 2000-tal, kromad stomme, höj- och sänkbar
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KIKARE, Zenith, 2000-tal
KIKARE, Zenith, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
VAGGA, 1800-tal, allmoge
VAGGA, 1800-tal, allmoge
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKULPTUR, gips, 1900-tal
SKULPTUR, gips, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt, sannolikt Orrefors
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
BORDSUPPSATS, nickel och glas, 1800-/1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
CLUBFÅTÖLJ, tidigt 1900-tal
CLUBFÅTÖLJ, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
STUDIO 7.5, "Mirra 2, Butterfly suspension", för Herman Miller, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
MODELLBÅTAR, 2 st, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
KIKARE, mässing, 1900-tal
KIKARE, mässing, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLYSTRAR OCH VÄGGLAMPETT, 5 del, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
ANDERS PEHRSON, golvlampa, "Knubbling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ERIK WÖRTZ, 4 st, stolar, "Lena", IKEA, 1970-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
KANDELABER, alabaster och brons, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SPÅNKORG, 1900-talets mitt
SPÅNKORG, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ÅKGRÄSKLIPPARE, Husqvarna R112C, 2015
Slutpris12 500 SEK
Värdering10 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, 3 st, stolar, "Öresund", Bra Bohag / AB Karl Andersson & Söner, 1900-talets andra hälft
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
URNA, gjutjärn, samtida
URNA, gjutjärn, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, PR Home, 2000-tal
GOLVLAMPA, PR Home, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK