SNÖSKOR, 2 par, 2000-tal
SNÖSKOR, 2 par, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ALF SVENSSON, 1 par fåtöljer, "Tv", Bra Bohag, 1950-/60-tal
Slutpris9 200 SEK
Värdering12 000 SEK
KARMSTOL, 1700-tal
KARMSTOL, 1700-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
BORDSSKEDAR, 12 st, silver, sachsisk modell, tot vikt ca 461 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
MATTA, vävd, patchwork, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLAR, 2 st, keramik, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Mir, Indien, old, ca 295 x 197 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering200 SEK
SPEGEL, House Doctor, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
AGNE JOHANSSON, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, svart metall, 2000-tal, kupa av glas
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ERNST NORLIND, krita, signerad
Slutpris1 400 SEK
Värdering300 SEK
PIERRE FORSELL, 1 par vägglampetter, "Reflex", mässing, Skultuna Bruk, 1900-talet andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
KERSTIN LUNDBERG-STENMAN, oljemålning, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅLAR OCH KANNA, 3 del, porslin, Kina/Japan, 1700-/1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
LEUCOS, 1 par, takplafonder, Italien, samtida
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SNAPSKARAFFER MED GLAS, 6 st, Reijmyre Glasbruk, sannolikt 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Royal Heidelberg, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Caravaggio P3", Cecilie Manz för Lightyears, Danmark, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
MEDALJONG, 18k guld, vikt ca 6 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
AVLASTNINGSBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, 1 par stolar, "About a chair", HAY
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL, silver, CG Hallberg, otydlig årsstämpel 1919, vikt ca 218 g
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, tidigt 1900-tal
LJUSKRONA, tidigt 1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SKÅL OCH VAS, glas, Bertil Vallien och Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
TIDNINGSKORG, svart metall, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FOLKE OHLSSON, soffbord, "Frisco", 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, "Empire", Foscarini, formgiven av Luca Nichetto, samtida
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BRICKA, pläter, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MISSONI, pall, 2000-tal
MISSONI, pall, 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
KANNA, silver, otydligt stämplar, vikt 148 g
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
MISSONI, pall, 2000-tal
MISSONI, pall, 2000-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
INGVAR WESTLING, 1 par ljusstakar, tenn, 1986
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Ghom, sannolikt old, ca 171 x 105 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
SERVISPORSLIN, 53 del, "Swedish Grace/Nationalservisen", Louise Adelborg, Rörstrand
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, mässing, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOL, "Vapensmeden", Calm Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, stol, 'Wire Chair", Vitra, formgiven 1951
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
SPEGELPLATEAU, 1800-tal
SPEGELPLATEAU, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
STIG MARN, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
NILS OCH KAJSA STRINNING, hylla "String", 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
VÄGGHYLLOR, 1 par, "Gridy Fungi Shelves", Menu A/S Danmark, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
TEKANNA, majolika, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Visingsö", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
FOLKE JANSON, fåtölj, "Tellus", 1950-tal, för SM Wincrantz Möbelindustri AB
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 500 SEK