SAMLING SMYCKEN, silver
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LYKTA, grönmålat trä, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
VAS, silver, svenska importstämplar, vikt ca 115 g
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
BÄNK, allmoge, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
GITARR, tolvsträngad, Firma Melodi, Stockholm, 1950-/60-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SOFFA, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
COCKTAILSHAKER, sterlingsilver, vikt ca 334 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
TAG HEUER, Monaco, armbandsur, 2004
Slutpris24 000 SEK
Värdering30 000 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GRAVYRER, 3 st, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ALFRED HEDLUND, oljemålning, signerad
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-tal eller äldre
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
SIDOBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, 1 par bordslampor, "Orient", stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, oljemålning, otydligt signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, "Wien", Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
KLÄDHÄNGARE, sekelskiftet 1900, oritentalisk stil
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
PALL, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BO SCULLMAN, kaffeservis, 10 delar, Visby, keramik
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 SEK
GLAS PÅ FOT, 6 st, handmålad dekor Tommy Persson Barva socken Sörmland
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ARBETSSTOL, Kinnarps, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
GRETHE MEYER, takpendlar, ett par, "GM 15", för Menu, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ETAGEHYLLA, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PIEDESTALER, 1 par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BROBERG OCH RIDDARSTRÅLE, takpendlar, ett par, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BARBIE, 1900-talets mitt
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VERNER PANTON, 1 par taklampor, "Topan vp6", & Tradition, samtida
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, 1900-talets första hälft, förgylld och bronserad
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, metall, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BARGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
LUCIDI OCH PEVERE, taklampa, "Aplomb Large", Foscarini
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GUNGHÄST, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
INGA SEMPÉ, taklampa, "W103" Rail Lamp, Wästberg, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
STÄMPELKLOCKA, LM Ericsson, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, barockstil, Torshammar nr 62
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
INGE PETTERSSON, oljemålning, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
HERRARMBANDSUR, 3 st, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design av Habits studio, Italien, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTL LUNDBERG, miniatyrvas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, kontorsstol, "E-A 108", Vitra, formgiven 1958
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 500 SEK
BING OCH GRÖNDAHL, 6 del, porslin, "Måsen"
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK