GOLVLAMPOR, 1 par, Ateljé Lyktan, sannolikt 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, "Meda Conference chair", Vitra, formgiven 1998
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGSKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BROSCH, silver, möjligen England, med briljantslipade diamanter tot ca 0,98 ct, vikt ca 15 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
HALSKEDJA MED HÄNGE, 18k guld, kedjans vikt ca 2,7 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
HAY, soffbord/sidobord, "Bella"
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BOK, "Rembrandt", Emil Vollmer Verlag, Stureförlaget 1974
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
ANNA CASTELLI FERRIERI, "Componibili 2", 4966, Kartell
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KANDELABRAR, 2 st, Gunnar Ander, Ystad Metall, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
LM ERICSSON, bordstelefon, omkring år 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
BRICKBORD, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
SALONGSBORD, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARMBANDSUR, stål, herr, Ferrari Ronda 5020 B
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE, 18k guld, med pärlor, tot vikt ca 7,8 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 SEK
BESTICK, 60 del, silver, modell Uppsala, formgiven av Eric Löfman, Mema, Stockholm, bla 1969, tot vikt exkl knivar ca 1143 g
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 SEK
KASTHALL, matta, "Häggå 988", ull, 2018, ca 300x400 cm
Slutpris10 500 SEK
Värdering5 000 SEK
MATTHIAS DEMACKER, matbord, "Slim", Sovet, Italien, samtida
Slutpris9 000 SEK
Värdering12 000 SEK
BARPALLAR, "Atelier", 1 par, TAF Studio, Artek, 2021/22
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 SEK
GÖRAN WÄRFF, ljuslykta "Polar", glas, Kosta
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
STEN LYKKE MADSEN, figur, Bing och Gröndahl, Danmark
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SKÅLAR, 2 st, glas, Eva Englund, Målerås, 1990-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ASSIETTER, 9 st, glas, "Reffla", Arthur Percy, Gullaskruf
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, 7 st, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, soffa, "Aristokrat", Bröderna Andersson
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSFIGURER, 2 st, stenmassa, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄTRÅG, 2 st, allmoge, 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
ADVENTSSTJÄRNA, Le Klint, "Heart"
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par, karmstolar, "Mio MI 408", 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
SIDOBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING SILVERSMYCKEN, 4 del
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG, fat, "Karneval", fajans, nr 197 H8, Gustavsberg
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
RING, 18k guld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, tot vikt ca 1,5 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering600 SEK
RING, trefärgat guld, med diamanter, tot vikt ca 3 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
ARMBAND, 18k vitguld, vikt ca 7,2 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
KRISTALLSERVIS, 7 del, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
GOLVUR, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 9,6 g
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med solitär briljantslipad diamant ca 0,22 ct, tot vikt ca 2,5 g
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
COLLIER, 18k guld, vikt ca 11 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 500 SEK
SKRIVSTOL, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
CHRISTIAN DELL, bordslampa, Kaiser, Tyskland 1930-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 1 par, Grethe Meyer, Menu, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,2 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 2,8 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK