STIG JONZON, olja på duk, signerad och daterad -39
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
LARS NORRMAN (1915-1979), färglitografi, signerad och numrerad 326/360
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, tusch, otydligt signerad, à tergo daterad 1986
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
VASER, 1 par, Ann Wåhlström, Cultura Metall, signerad och numrerad 236
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
HANS EKVALL, färglitografi, signerad och numrerad 6/260
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, sannolikt Carl Fagerlund, 1960-/70-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, "Button II", Pierre Sindre, Gärsnäs
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DEKORELEMENT, 3 st, gjutjärn, 1800/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
MORTEL, Kolmårdsmarmor, 1800-/1900-tal, större modell
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
PALL, 1950-tal, klädsel av svart galon
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KANDELABRAR, 1 par, vitmetall, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 4 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR SAMT BORD, 9 del, lättmetall, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
TIDNINGSHYLLA, 2000-tal
TIDNINGSHYLLA, 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
FRANCO COSTA (1934-2015), färglitografi, signerad och numrerad 108/150
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
FÄLLSTOLAR, 4 st, Blå Station, björk och metall
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
HARDY STRID (1921-2012), akvarell, signerad och daterad 1949
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris950 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, EM Möbler, 2000-tal
SOFFBORD, EM Möbler, 2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
STOL, "Form Chair", Normann Copenhagen, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, nautisk stil, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SIDNEY PIKE (England, 1862-1922), olja på duk, signerad och daterad 1900
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
YTTERFODER, porslin, större modell, 1900-/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGBORD, enligt uppgift Ikea, PS
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st, karmstolar, "Sjuan"
Slutpris9 800 SEK
Värdering6 000 SEK
BARSTOLAR, 1 par, "Sola", Martela, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TEDDE RHODIN, olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
BERTIL WIDBRANDT, olja på duk, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
MONICA MULDER, 1 par, taklampor, "Bloom", Pholc, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPÅNKISTA, 1900-talets mitt
SPÅNKISTA, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FORM US WITH LOVE, takampa, "Ogle", för Ateljé Lyktan, samtida, lackerad metall
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARNE JACOBSEN, 4 st, karmstolar, "Sjuan"
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SABEL, GL Svalling Rosenfors, 1893
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BARSOFFA, "Lizzy", Domingo Salotti, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
PABLO PICASSO, efter, utställningsaffisch 1971
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
ARTUR PERCY, skål med blomuppsats, Gyllen, Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL AXEL MAGNUS LINDMAN, 6 st, färglitgoraferade planscher ur "Lindman, Nordens Flora"
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering700 SEK