ISKOS-BERLIN, pall, "Soft Edge 70" HAY, samtida
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
TAKLAMPA, "Suspense Pendant", P2, Gam Fratesi, Lightyears, samtida
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, "Stubb", Kasthall, Gunilla Lagerhem Ullberg, diameter 360 cm
Slutpris6 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ROGER PERSSON, bord/sideboard, "Mill", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
KORKSKRUV, kromad metall, för väggmontage, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSUNOR PÅ SOCKLAR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
CHIFFONJÈ, 1800-talets andra hälft, valnöt och valnötsrot
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND, 4 st, samearbeten
ARMBAND, 4 st, samearbeten
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
FERNAND LEGÈR, efter, textiltryck, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DESSERTSKÅLAR, 6 st, "Ultima Thule", Tapio Wirkkala, Iittala
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, "Johanna", stengods, Gustavsberg
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
GARDINLÄNGDER, 1 par, sannolikt England, 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
GUNILLA MANN (1947 - ), färglitografi, signerad och numrerad 357/375
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
TAKLAMPA, "Suspense Pendant", P2 Gam Fratesi, Lightyears, samtida
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
LAMMHULTS, karmstolar, 7 st, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BRUNO MATHSSON OCH PIET HEIN, "Superellips", soffbord, Danmark
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
KELIMMATTA, vävd, ca 286 x 197 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering5 000 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, "String Pocket", String
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
FISKERULLAR, 2 st, Abu Garcia "Ambassadeur" 2020 samt "Recordrullen" Svängsta
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
FLASKA, grönt glas, sannolikt 1800-tal, större modell
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
GARDINLÄNGDER, 4 st, 1900-/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering300 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Belid, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
JE HELLQVIST, olja på pannå, signerad och daterad 63
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, "Strap", HAY, samtida
SPEGEL, "Strap", HAY, samtida
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
CHARLES OCH RAY EAMES, 6 st loungestolar, "DCM", Vitra
Slutpris9 000 SEK
Värdering12 000 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
OTTO SCHULTZ, fåtölj, 1900-talets mitt
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
STÅBORD, modern formgivning, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
FICKUR, dam, silver, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKE, ''Gloria'', Broberg och Ridderstråle, Klong
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BARSTOLAR, ett par, SA-Möbler, "A-serien"
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
VÄGGLYKTA, smide, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 1 par, 2000-tal
STOLAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, bronserad, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ORIENTMATTA, Joshagan, old, 317 x 214 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
VÄGGPENDYL, rokokostil, sannolikt tidigt 1900-tal, större modell
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
OTTO PAAS, olja på duk, signerad och daterad 45
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 4 st, Leksandsmodell, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag", golvlampor 1 par, för Rubn
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
 MICHELE DE LUCCHI OCH GIANCARLO FASSINA, bordslampa, Artemide, Italien, 2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK