MATBORD, 1900-talets mitt
MATBORD, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
SKÅP, 1700-/1800-tal
SKÅP, 1700-/1800-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
MATBORD, 1950-/60-tal, ek
MATBORD, 1950-/60-tal, ek
Slutpris900 SEK
Värdering600 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅL OCH VAS, keramik, 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ALBERT SJÖSTRÖM (1883-1963), akvarell, signerad och daterad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKOHYLLA, "Bill Shoe Shelf", formgiven av Louise Hedeström för Maze, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
LEIF JØRGENSEN, matbord "Loop", Hay, Danmark
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SOFFBORD, sk Butlers Tray, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
TAMBURMAJOR, vit metall, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
DAVID GECKELER, 1 par barstolar, "Nerd", Muuto, formgiven 2012
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
JOSEF FRANK, 4 st kuddar, Svenskt Tenn
Slutpris850 SEK
Värdering300 SEK
MIKKO KARPPANEN, "Fiore", 26 delar, Iittala, Finland
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", carrara, Gustavsberg
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, "Pedrera", GUBI, formgiven 1953
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
JAUME SANS, golvlampa, "Pie de Salón", Santa & Cole, formgiven 1963.
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
STÅBORD, gjutjärn, skiva av marmor, 1900-/2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
JOSEF FRANK, gardinlängd, "Dixieland", Svenskt Tenn, 120 x 160 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
FAT, 5 st, "Filigran", William Stenberg för Firma Svenskt Tenn, Gullaskruf, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, Front Design, "Fog", Zero Interiör, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad FH och otydligt daterad 24
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
HYLLA, "New order combination 303", formgiven av Stefan Diez, HAY, samtida
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFBORD, 2 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 3 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, "Miró Miró", formgiven av Lena Hildebrand, Friendsfounders, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Spegel, 1800/1900-tal
Spegel, 1800/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
KARMSTOL, England, 1900-tal, klädsel av grönt skinn
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
BERTIL WAHLBERG, olja på pannå, signerad.
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, "String Pocket", String
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
LP- OCH EP-SKIVOR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering200 SEK
STOLAR, 1 par, gustaviansk stil, sannolikt 1800-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
VAS, blått glas, Reijmye Glasbruk, signerad och daterad -88
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
ARMBANDSUR, Omega Dynamic, De Ville, automatic
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
BRICKBORD, bricka "Manhattan", Josef Frank, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
BARBOUR, jacka, dam, strlk M
BARBOUR, jacka, dam, strlk M
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
JACKA, J Lindeberg, herr, strlk M
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JACKA, Sail Racing, strlk M
JACKA, Sail Racing, strlk M
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
JACKA, The North Face, herr, strlk M
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
HAY, soffbord/sidobord, "Bella"
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
EDVIN OLLERS, flaska, grönt glas, Kosta, 1920-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK