REMMARE, 2 st, glas, 1700-tal
REMMARE, 2 st, glas, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
 PLUNTOR, 2 st,, glas, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
PLUNTA, glas, 1800-tal
PLUNTA, glas, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, glas, 1700-/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
PLUNTA, glas, 1800-tal
PLUNTA, glas, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
FLASKA, glas, 1700-tal
FLASKA, glas, 1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
PLUNTA, glas, 1800-tal
PLUNTA, glas, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SELTERGLAS OCH KARAFF, 3 del, glas, 1800-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
PLUNTA, glas, 1800-tal
PLUNTA, glas, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
FAT PÅ FOT, blått glas, sannolikt 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
CHAMPAGNESTRUTAR, 11 st, glas, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 500 SEK
KARAFFER, 1 par, glas, 1800-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
PLUNTA, glas, 1800-tal
PLUNTA, glas, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
OSEP MAIDANJUK (1886-1961), olja på pannå, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
SNAPSGLAS, 12 st, glas, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
SPETSGLAS, 1700-tal, fot med innesluten spiral
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
PLUNTA, glas, 1800-tal
PLUNTA, glas, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FLASKA, glas, 1700-tal
FLASKA, glas, 1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
TAVLA, 1700-tal, Konung Gustaf den III:s tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 200 SEK
PLUNTA, glas, 1800-tal
PLUNTA, glas, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SNAPSGLAS, 13 st, glas, dekor av monogram Gustaf III
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OLLE ALBERIUS, skulptur, glas, Orrefors, signerad
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
MATBORD, Åmells, gustaviansk stil, sent 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
WÜRTEMBERGISCHE METALWARENFABRIK (WMF), skål, nysilver och glas, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 6 st, sk östgötastolar, 1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SAMLING GLAS, 13 st, Skruf glasbruk, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARAFFER SAMT SKÅL, med lock, kristall, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, akvarell, monogramsignerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VÄRLDSKLOCKA, mässing, 1960-tal, Kundo, Tyskland
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TAKLAMPA, enligt uppgift Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
CHAMPAGNEGLAS, 5 st, glas, "Antik", Reijmyre glasbruk
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BERTIL WAHLBERG (1923-1980), olja på pannå, signerad
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
KARMSTOL, "Fiber chair - Tube base", Muuto
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris5 400 SEK
Värdering1 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 7,9 g
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
GEORG STOOPENDAAL (1866-1953), olja på duk, signerad
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
AFRIKANSKA VAPEN, bla jaktspjut, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
GARDINSTÄNGER, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK