OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik, 1900-tal, osignerad
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
OIDENTIFIERD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Ernst von Holst -93
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
PENSELVASER, 1 par, porslin, Kina, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Belid, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSUR OCH LJUSSTAKAR, 3 del, porslin, Dresden, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Capodimonte Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, slät modell, vikt ca 6,5 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
RING, 18k guld, med safir och mindre diamanter, tot vikt ca 3,9 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
VAS, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 000 SEK
OLJETRYCK, sent 1800-tal
OLJETRYCK, sent 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PIANODRAGSPEL, Carola, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SOPPSLEV, silver, svenska stämplar med otydlig årsstämpel 1802
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
JASPER MORRISON, matbord, Vitra, "Plate", 2018
Slutpris7 000 SEK
Värdering12 000 SEK
MOCKAKOPPAR MED FAT, 9 st, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
AUGUST BLANCHE, 5 vol, med färgbilder av Einar Nerman, Albert Bonniers Förlag Stockholm 1927
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
GOLVHYLLA, samtida
GOLVHYLLA, samtida
Slutpris1 500 SEK
Värdering600 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, vas, glas, "Caramba", Kosta Boda
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
CAFÈSTOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
KORGSÄNG, rotting, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LITTERATUR, 26 del, om Marilyn Monroe, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER OCH ARMBAND, 3 del, bärnsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
THOMAS BENTZEN,  sidobord, "DLM", HAY, samtida
Slutpris500 SEK
Värdering700 SEK
COLLIER OCH DAMARMBANDSUR, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal
STOLAR, 4 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal
SPEGEL, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, patchwork, ca 248 x 360 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 500 SEK
ISHINK, glas, 1900-tal
ISHINK, glas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JONAS BOHLIN, tidskriftshylla "Zink", Källemo
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
MINIATYRBYRÅ, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, sent 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
DUKAR, SERVIETTER OCH NÄSDUKAR, linne, bla med hålsöm 260 x 160 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
MÅNSKENSAMPEL, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
SNUSDOSOR, 4 st, mässing, mestadels 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
KENT JOHANSSON, vägghyllor, 1 par, "F-shelf", Maze, samtida
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 200 SEK
ALVAR AALTO, "80A", skrivbord, Artek, 2020
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
TOBAKSBURK, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
DOSA, snäcka, mässing, 1700-/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
JACKA, Houdini, herr, strlk M
JACKA, Houdini, herr, strlk M
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
SOFFA, konstrotting, 2000-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
ARMBAND, 5 st, tenntrådsarbeten, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VISITKORT/CIGARETTETUI, silver, S Ramsay 1935, vikt ca 166 g
Slutpris850 SEK
Värdering700 SEK