YTTERFODER, mässing, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 76 delar, modell Chippendale, nysilver
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
FIGUR, tomte, lergods, sannolikt Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
LONGINES, armbandsur, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 500 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 200 SEK
FIGUR, tomte, lergods, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 42 g
Slutpris17 000 SEK
Värdering20 000 SEK
GRÖTSERVIS, 3 delar, Göteborg, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, kristall, Orrefors
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGURER, 3 st, lergods, tomtar, sannolikt Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL DELDEN (1906-1997), olja på pannå, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RING, 18k vitguld, med tre briljantslipade diamanter tot ca 0,4 ct, tot vikt ca 3,4 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ARMBANDSUR, Atlantic, Världsmästarur, stål, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MATSKEDAR, 4 st, silver, HG Vogt 1852, tot vikt ca 303 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
MATGAFFLAR, 4 st, silver, LL&C 1882,, tot vikt ca 327 g
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
FAT OCH POKALER, 3 del, silver, tot vikt ca 147 g
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
BLÅ STATION, sidobord, samtida
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
RING, 18k guld, med safir och diamanter, tot vikt ca 2,5 g
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
INGRID ATTERBERG, ytterfoder, keramik, "Pepita", Upsala Ekeby, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 1 par, majolika, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
BROSCHER, 6 st, bla silver, mässing och emaljarbete, mestadels tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, vikt ca 10 g
Slutpris3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
TIMO SARPANEVA, ljusstake, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
KLACKRING, 18k guld, med diamant och safirer, tot vikt ca 12 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering6 000 SEK
FIGURER, 4 st, lergods, tomtar, sannolikt Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGUR, ek, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
SOPPSLEV, silver, GAB Stockholm, vikt ca 200 g
Slutpris950 SEK
Värdering1 000 SEK
LOCKPOKAL, silver, otydliga svenska stämplar Stockholm 1881
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SAMEKNIV, PA Sarri, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
ARMBAND OCH COLLIER, brons, bla Finland, sannolikt 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STEREOANLÄGGNING, Sonab, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
FIGUR, lergods, tomte, Heissner, Tyskland, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, lergods, sannolikt Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BOK, "Prof Bibel", svensk, sannolikt 1600-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris11 000 SEK
Värdering1 200 SEK
RING, 18k guld, vikt ca 5,6 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
LEKSAKER, 2 st, bilar, 1900-talets mitt, bl a Tekno
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTURER, 1 par, patinerad metall, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
TYRONE JÖRLEFJORD (född 1939), olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, lergods, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
VAS, stengods, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn,
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 500 SEK
VAS OCH SKULPTUR, keramik, Söholm och Bofa Bornholm, Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOLAR, 6 st, "Dolphin", Dan-Form, Danmark, samtida
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK